Inwestor w kryptowaluty okradziony podczas transmisji na YouTube

771

Nowy sposób na kradzież Twoich tokenów?

Nieraz słyszeliśmy o różnych kradzieżach środków z portfeli użytkowników ale takiego przypadku jeszcze nie publikowaliśmy. Ian Balina, jeden z bardziej znanych inwestorów i influencerów na Youtubie, kończył recenzję jednego z ICO. Jednak jak się okazało, w końcówce transmisji, miał on problemy z zapisaniem prezentowanego arkusza kalkulacyjnego i musiał się ponownie zalogować na serwis Google. Jak pózniej dowiedział się, z niewyjaśnionych przyczyn ukradziono jego tokeny o wartości 2 milionów dolarów na portfelu. Poprosił kryptospołeczność o pomoc na Twitterze.

https://twitter.com/DiaryofaMadeMan/status/985790965842698240?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ccn.com%2Fian-balina-hacked-for-millions-through-old-email-account%2F&tfw_creator=WrittenCraft&tfw_site=Cryptocoinsnsews

W środkach bezpieczeństwa było kilka słabych punktów, które, jak sam przyznaje, były przyczyną włamania. Jego główne konto e-mail zostało wsparte starszym kontem e-mail uczelni, od dawna porzuconym. W przypadku utraty przez Balinę hasła do jego konta, konto uczelni może zostać użyte do zresetowania hasła. Hakerzy odkryli to konto i uzyskali do niego dostęp, używając funkcji resetu hasła i dostępu do głównego konta, na którym natknęli się na drugą poważną lukę w zabezpieczeniach. Balina przechowywał osobiste i publiczne klucze potrzebne do uzyskania dostępu do swoich zasobów cyfrowych w popularnym programie do przechowywania w chmurze Evernote, zabezpieczonym hasłem. Po uzyskaniu dostępu do głównej skrzynki e-mail, była to prosta kwestia zresetowania hasła Evernote i uzyskania dostępu do portfela wartego miliony dolarów. Balina wspomina o otrzymywaniu wiadomości w docelowym koncie w college’u, mówiąc:

„Pamiętam, że otrzymałem wiadomość e-mail o tym, że została naruszona skrzynka i próbowałem skontaktować się z moim działem bezpieczeństwa w college’u, aby rozwiązać problem, ale nie udało mi się tego szybko załatwić i  zrezygnowałem z tego, sądząc, że to tylko stary e-mail „

Niektórzy stwierdzają, że historia ta może być nieprawdziwa, gdyż chce on uniknąć opodatkowania w USA, jednak druga strona uważa, że taki trik nie byłby skuteczny. Sam zainteresowany zdementował te plotki:

https://twitter.com/DiaryofaMadeMan/status/986091754792390656

A co Wy sądzicie o całej sprawie? Zapraszamy do dyskusji! Pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa w dostępie do Waszych kluczy prywatnych do portfeli. 

Komentarze