Interesujące fakty na temat kradzieży bitcoina | Uważaj, bo Cię okradną!

W sieci opublikowano interesującą infografikę na temat historii kradzieży bitcoina. Zobaczcie, jakimi technikami najczęściej posługują się przestępcy. Infografika porządkuje już zdobytą wiedzę, jak również „sprzedaje” kilka nieoczywistych dla wszystkich faktów.

Odkąd kryptowaluta stała się rewolucją w sposobie przekazywania wartości, spodziewano się, że prędzej czy później ludzie będą próbowali nieuczciwych praktyk w celu kradzieży bitcoina.

Oszuści stosują różne taktyki, takie jak ukryte kopanie kryptowalut (hidden mining), SIM swapping, szemrane biznesy z gatunku „shadow money”, którymi najczęściej są hidden mining oraz ICO.

Zobaczcie historię i źródła kradzieży w świecie bitcoina:

kradzieży bitcoina
Źródło: tutaj

Wnioski

Analizując powyższą infografikę możemy zaobserwować kilka interesujących faktów. Ilość kradzieży kryptowalut z portfeli giełdowych inwestorów wzrosła w 2018 roku o ponad 400%.

Z przedstawionej inografiki wynika wyraźnie, ze najbardziej popularnymi sposobami na kryptowalutowe oszustwa są: działalność nieuczciwych firm (scam) i hidden mining.

Scamowe projekty wygenerowały w 2018 roku kryptowaluty o wartości przekraczającej 725 milionów dolarów! Inwestorzy najczęściej nacinali się na nieuczciwe ICO, schematy Ponziego i niezweryfikowane giełdy.

Na liście zagrożeń, obok powyższych, znalazły się:

SIM swapping – technika kradzieży tożsamości pozyskiwana przez atakującego poprzez smartfon ofiary. W ten sposób kradnie się nie tylko dane osobowe, ale także włamuje do portfeli i na konta giełdowe

Crypto dusting – nowa forma blockchainowego spamu, która wywraca do góry nogami reputację ofiary poprzez wysyłanie kryptowalut z tak zwanych „money mixers”. Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym jest atak typu crypto dusting, koniecznie obejrzyj to wideo.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie na ten temat!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx