Interactive Brokers wejdzie na rynek kryptowalut

2 873

Firma Interactive Brokers (amerykański broker oferujący handel instrumentami finansowymi z całego świata) w ciągu kilku miesięcy planuje wejść na rynek kryptowalut.

Informację przekazał założyciel Interactive Brokers Thomas Peterffy podczas konferencji Piper Sandler Global Exchange & FinTech.

Klienci firmy brokerskiej chcą inwestować w ktyptowaluty

Thomas Peterffy przyznał, że decyzja o wprowadzeniu kryptowalut na platformę ma na celu lepsze dopasowanie oferty firmy do oczekiwań klientów. Chociaż osoby korzystające z Interactive Brokers mają dostęp do obligacji, walut, akcji i innych instrumentów finansowych, wielokrotnie dopytywały o to, kiedy będą mogły inwestować w kryptowaluty.

Można podejrzewać, że wprowadzenie kryptowalut do oferty Interactive Brokers będzie związane z udostępnieniem możliwości kupowania i sprzedawania BTC. Na razie jednak nie zostały udzielone szczegółowe informacje na temat tego, jakie kryptowaluty trafią do oferty brokera.

Problemy z rozszerzeniem oferty o kryptowaluty

Za istotny problem związany z wprowadzeniem kryptowalut wskazano bezpieczeństwo użytkowników. Firma pracuje nad tym, aby odpowiednio zabezpieczyć środki użytkowników. Szczegółowe informacje mają zostać upublicznione pod koniec lata. To właśnie wtedy firma chce udostępnić nowe usługi wszystkim swoim użytkownikom.

Informacje na temat Interactive Brokers

Amerykańska firma Interactive Brokers została założona w 1978 roku. Każdego dnia obsługuje ogromną ilość transakcji, co wynika ze zróżnicowanej oferty: akcje, opcje, kontrakty terminowe, forex, waluty. Do tej pory użytkownicy nie mogli jednak handlować kryptowalutami, przez co wielu z nich musiało szukać innych usług. Według informacji dostępnych na stronie brokera firma obsługuje 135 rynków, 33 kraje i 23 waluty.

Broker chwali się również dużą ilością otwartych rachunków (ponad 1,33 miliony kont). Wśród nich są konta indywidualne, wspólne, rachunki emerytalne, konta powiernicze i instytucjonalne. Istnieje też możliwość otworzenia konta doradcy dla przyjaciół lub rodziny. Interactive Brokers jest notowana na amerykańskiej giełdzie Nasdaq. Aktualna wycena jej akcji (IBKR) wynosi 68,00 USD.

Co sądzicie na temat handlowania kryptowalutami za pośrednictwem brokera? Jest to coś, z czego chcielibyście korzystać, czy jednak wystarczą wam możliwości tradycyjnych giełd kryptowalutowych?

Komentarze