ICO: Telegram wstrzymał przedsprzedaż tokenów

1 200

ICO Telegramu zakończy się?

Telegram to aplikacja będąca jedną z najbardziej wykorzystywanych przez fanów kryptowalut. Teraz jednak przeżywa ona szczególne chwile. Jedna z największych akcji ICO, którą przeprowadził Telegram została zatrzymana. Do tej pory w trakcie przeprowadzonej przedsprzedaży zainwestowało około 200 inwestorów a także zgromadzono środki w wysokości około 1,7 mld dolarów.

Źródło: https://techcrunch.com/2018/05/03/telegrams-billion-dollar-ico-has-become-a-mess/

Zostało to wstrzymane po tym jak podmiot nie rozszerzył oferty przedsprzedaży tokenów TON. Powód dla którego miałby dokonać tego Telegram jest niejasny, choć przypuszcza się, że może chodzić o coraz to nowsze regulacje. Niektórzy jednak twierdzą, że powodem jest po prostu zgromadzenie odpowiednich środków na rozwój platformy na blockchain. Telegram jest chociażby narażony na kontrolę ze strony SEC (amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd). Takiego typu przedsięwzięcie było pozytywnie oceniane przez niektóre podmioty oceniające takie jak Grupa Satis.  W opublikowanym w tym roku biuletynie opisującym kryptowalutę TON (Telegram Open Network) wyjaśniono, w jaki sposób ma ona na celu przezwyciężenie ograniczeń innych głównych walut wirtualnych, takich jak bitcoin. Wykorzystując tę ​​samą technologię blockchain, co bardziej ugruntowani rywale, TON poprawiłby czas transakcji i opłaty, jednocześnie pozwalając 200 milionom użytkowników Telegram na dokonywanie płatności za jego pomocą. Pojawił się również rynek wtórny na tokeny TON. Okazało się, że jego posiadacze są w stanie zrealizować nawet ponad 3-krotne zyski na sprzedaży tokenu, który jeszcze nie został wprowadzony aktywnie na giełdy kryptowalut (z ceny kupna – 0,37 USD na 1,30 USD za sztukę).

Ostatnio Telegram nie ma jednak łatwego życia, ponieważ zakazano jego użytkowania chociażby w takim kraju jak Iran czy Rosja. Wszystko to wynika (jak jest przedstawiane) z kwestii bezpieczeństwa. A co Wy sądzicie o rozwoju projektu Telegram? Czy tak nagłe zatrzymanie sprzedaży TON może oznaczać problemy czy też wystarczającą ilość pieniędzy dla twórców? Czy uważacie, że sam projekt zakończy się sukcesem czy nie? Zapraszamy do dyskusji a o dalszych postępach w projekcie Telegram będziemy informować na bieżąco.

Komentarze