HTC wypuszcza kolejny bitcoinowy smartfon! | Exodus 1s

HTC znów wchodzi na rynek cyfrowych walut i bitcoina. Firma udostępnia nowy, tańszy model smartfona z pełnym węzłem i portfelem sprzętowym bitcoina. 

HTC Exodus 1s

Jeden ze światowych liderów produkujących smartfony, tajwańska firma HTC od pół roku trzymała nas w niepewności wobec zapowiadanego bitcoinowego smartfona. Na wczorajszej konferencji Lightning Conference w Berlinie odsłoniła zaś najnowsze urządzenie – Exodus 1s. 

Produkt przede wszystkim wyposażony jest w funkcję przechowywania całego blockchaina bitcoina i rozprzestrzeniania transakcji oraz bloków na wszystkie strony świata. A zatem jest pełnym węzłem bitcoin (full node). 

W drugiej kolejności smartfon jest portfelem sprzętowym (hardware wallet), jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań do przechowywania kryptowalut. 

Exodus 1s jest młodszym bratem zeszłorocznego modelu Exodus 1. Nowo zaprezentowane urządzenie jest znacznie tańsze od poprzedniego modelu bowiem kosztuje niewiele ponad 930 złotych (219 EUR). Starsza wersja smartfona to wydatek ponad 3000 złotych. Za oba modele, jak na kryptowalutowy wynalazek przystało, można zapłacić cyfrowymi walutami. 

Nowe urządzenie to nieco “budżetowy” smartfon, ze względu na swą cenę i parametry techniczne odstaje od swojego poprzednika. Jednakże Exodus 1s oferuje instalację 400 gigabajtowej karty SD, która spokojnie pozwoli na zapis sieci bitcoin jeszcze przez dłuższy czas. Obecny rozmiar sieci bitcoin, wg portalu coin.dance, wynosi nieco ponad 250 GB. 

Firma poleca połączenie z siecią WiFi oraz podłączenie urządzenia do zasilania przy pierwszorazowym uruchomieniu full node bitcoina. 

Ponadto smartfon operuje na systemie Android Oreo 8.1, a domyślnie posiada 4 GB pamięci RAM oraz 63 GB pamięci wewnętrznej. 

Nie zapowiada się, żeby sprzedaż 1s była dostępna w Stanach Zjednoczonych. Na tę chwilę wiemy, że będzie dostępny w 27 krajach Europy i na Bliskim Wschodzie. Włączając w to ZEA i Arabię Saudyjską. 

Należy pamiętać, że owe urządzenia to nie jedyne smartfony “blockchainowe” na rynku. Jest jeszcze Samsung, który wprowadził domyślnie funkcję portfela kryptowalut do sztandarowego modelu Galaxy S10. Inni producenci również pracują nad identycznymi rozwiązaniami: Pundi X, Huawei, LG (ponoć), Electroneum czy Hodler Pro. 

Kupilibyście najnowszy bitcoinowy model smartfona HTC Exodus 1s? Zapraszam do wypowiedzi w komentarzach. 

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze