Hot! BitBay wprowadza 3 nowe tokeny do oferty + Maker 0%

1 830
Giełda kryptowalutowa BitBay nie zwalnia kroku i dodaje kolejne tokeny do swojej oferty. Jednym z nich jest Stellar (XLM) – token, który umożliwia połączenie banków, systemów płatniczych oraz zwykłych ludzi poprzez własną sieć. Głównym zamierzeniem twórców jest możliwość przesyłania pieniędzy tanim kosztem na całym świecie. Sieć składa się z serwerów obsługujących Stellar Core, które dają możliwość integracji podmiotów finansowych z całą siecią. Inne wirtualne waluty dostępne teraz na BitBay to Bitex Global XBX Coin (XBX) oraz BCP.

BitBay

Giełdy BitBay nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest zdecydowanie najpopularniejszą platformą do handlu kryptowalut w Polsce. Ze względu na działania naszego rządu, jakiś czas temu zmuszona była do przeprowadzki na Maltę. Dzisiaj dodała do swojej oferty kolejne trzy tokeny – Stellar, Bitex Global XBX Coin (XBX) oraz BCP. Dodatkowo, na rynkach z parami krypto-krypto przeprowadzicie transakcje z prowizją Maker obniżoną do 0%.

Stellar

Kryptowaluta Stellar (wyróżnia się bardzo dużą szybkością transakcji (ok. 1000 na sekundę) oraz niskimi prowizjami transakcyjnymi. Pojęcie miningu w przypadku XLM nie istnieje, ponieważ cały nakład tokenów (nazywanych Lumenami) został wypuszczony na samym początku. Ich liczba wynosi 100 miliardów, a ich dystrybucją steruje Stellar Development Foundation. Na Bitbay będziemy mogli handlować nimi w parach z trzema walutami FIAT: złotówkami, dolarami i euro oraz jedną kryptowalutą – Bitcoinem.

Bitex Global XBX Coin (XBX) i BCP

XBX to token użytkowy, utworzony w celu korzystania z systemu Bitex. Powala on na bezpieczne płatności bankowe, głównie międzynarodowe.

BCP to z kolei token służący do rozliczeń i płatności w ramach platformy Blockchain Poland. Co więcej, ma działać na zasadzie prawa majątkowego, dlatego dawała prawo do wypłaty dywidendy. Umożliwi to finansowanie oraz inwestowanie w  projekty oparte na technologii blockchain.

Lista dodanych rynków:

  1. PLN / XLM
  2. EUR / XLM
  3. USD / XLM,
  4. BTC / XLM,
  5. XBX / BTC,
  6. BCP / PLN.
Komentarze