Handel Bitcoinem bez prowizji na Binance. Tymczasem Chińczycy zakazują wypłat w USDT

Binance – największa giełda na świecie pod względem wysokości dziennych obrotów – ogłosiła dzisiaj, że od dnia 08.07 handel Bitcoinem w parze z 13 innymi walutami będzie pozbawiony prowizji.

Z dzisiejszego (06.07) ogłoszenia giełdy Binance dowiadujemy się, że z okazji obchodów 5-tej rocznicy powstania, Binance nie będzie pobierał żadnej prowizji za handel Bitcoinem w parze z siedmioma walutami fiducjarnymi: euro (EUR), dolarem amerykańskim (USD), dolarem australijskim (AUD), realem brazylijskim (BRL), funtem brytyjskim (GBP), rublem (RUB), hrywną (UAH), a także pięcioma stablecoinami: BUSD, USDT, USDC, TUSD, USDP, BIDR. Jest to więc świetna wiadomość dla tych, którzy handlują BTC w parze ze „stejblami”. Należy jednak pamiętać, że brak prowizji dotyczy wyłącznie handlu na rynku spot.

CEO Binance, Changpeng „CZ” Zhao odniósł się do decyzji o zlikwidowaniu prowizji za handel BTC następująco:

„Zgodnie z naszą filozofią, w myśl której to użytkownik jest na pierwszym miejscu, Binance od zawsze dążył do jak najbardziej konkurencyjnych prowizji w branży. Głównym celem Binance jest integracja i daleko idąca dostępność. Wyeliminowanie opłat za wybrane pary handlowe BTC to kolejny krok w tym kierunku”.

Binance jest więc pierwszą giełdą na rynku, która posunęła się tak daleko. Niestety wciąż nie wiemy, jak długo potrwa promocja giełdy. Zgodnie z informacjami zawartymi w ogłoszeniu, promocja ma trwać „do odwołania.

Chiński rząd zakazał wypłacania pensji pracownikom w USDT

Według środowego (06.07) orzeczenia sądu w Chaoyang w Chinach, Tether (USDT) nie może być dłużej uznawany za walutę, gdyż podlega zakazowi obrotu cyfrowymi aktywami obowiązującemu na terenie całych Chin. W związku z tym wypłacanie pensji pracownikom w USDT staje się niezgodne z prawem.

Pomimo wspomnianego zakazu obrotu cyfrowymi walutami w Chinach, niektóre firmy z branży blockchain wciąż wypłacają swoim pracownikom wypłatę w Tetherze USDT. Pewien wiceprezes ds. produktów o imieniu Shen, pracownik jednej z takich firm, podał swojego pracodawcę do sądu po tym, jak ten wymuszał na nim przyjmowanie wypłat w USDT.

W ostatecznym orzeczeniu sądu czytamy także, że Tether (USDT) nie jest walutą i nie w żadnym wypadku nie powinien znajdować się w obrocie na rynku.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx