Główna wygrana Eurojackpot w Polsce. Tym razem 96 milionów

Główna wygrana Eurojackpot w Polsce. Ktoś z naszych rodaków zgarnie 96 milionów złotych przed opodatkowaniem. Fiskus otrzyma 10% tej sumy.

W piątek szczęśliwy gracz dowiedział się o tym, że jego życie się odmieni. Pula pieniędzy w tym rozdaniu wynosiła dokładnie 21 mln 752 tys. 127 euro, czyli po przeliczeniu wspomniane już 96 milionów złotych. By bez wieloletniej ciężkiej pracy trafić do grona milionerów, trzeba było skreślić liczby 2, 5, 24, 43, 45 oraz 4 i 10.

To nie pierwszy raz

O ile suma 96 mln 805 tys. 666 zł i 90 gr. robi wrażenia, o tyle nie jest to rekord dla naszego kraju. Wcześniej główna wygrana Eurojackpot zwycięzcy z Polski wyniosła aż 196 milionów złotych. Był to Pan Wojciech, który o dziwo wyciągnął lekcję z historii. Nie przepuścił wszystkiego spadając ze szczytów na samo dno i wydając przy tym wielki huk. Podobno nadal żyje skromnie. Tego mu z całego serca życzymy.

Kwestie podatkowe

Główna wygrana Eurojackpot nie zwalnia od obowiązku uiszczenia podatku. W przypadku gier losowych wynosi on „skromne” 10% więc można powiedzieć, że wszyscy wygrywają. Podatek ten zasila budżet państwa, które w założeniu wykorzysta go do ułatwienia nam życia. Tyle teorii. Jak jest przez ostatnie 30 lat, każdy widzi. Na osłodę dodam, że kwestia podatkowa dzieje się automatycznie, a wygranej nie trzeba ujawniać w picie.

Główna wygrana EurojackpotŹródło: lotto.pl
Tabel nie uwzględnia ostatniej wygranej, która wskoczy na drugie miejsce.

Statystycznie to zły znak

Jeśli przyjrzymy się dalszym losom ludzi, którym trafiła się główna wygrana w gry typu Eurojackpot, to zazwyczaj można dojść do wniosku, że lepiej było im nie wygrywać tych pieniędzy. Po pierwszych chwilach radości i szale zakupowym trzeba przecież jakoś żyć. Nierzadko na powierzchnię wychodzą wtedy stare, dobrze znane demony, które wzmocnione stertą pieniędzy doprowadzają ludzi na skraj, a nierzadko dalej. Rozwody, samobójstwa, koniec przyjaźni, samotność, alkoholizm, by nie wspomnieć o jeszcze gorszych problemach jakie przyniosły pieniądze, które miały wszystko odmienić na lepsze.

Jest nadzieja?

Nie wszyscy kończą tragicznie. Są też zwycięzcy, którzy uniknęli złych decyzji. Nie można powiedzieć, że żyją dokładnie po staremu. Z pewnością można jednak powiedzieć, że mądrze wykorzystali mannę, która spadła im z nieba. Bo tym właśnie jest Główna wygrana Eurojackpot, darem, który należy odpowiednio wykorzystać. Dla dobra siebie i innych przy okazji.

Krzysztof Kuska

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów. Komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze