GiveBitcoin | Wyjątkowy prezent z opóźnionym zapłonem i szczyptą edukacji

2 455

GiveBitcoin.io to bardzo ciekawy sposób na to, by obdarować kogoś bitcoinem serwując mu przy tym podwaliny edukacji w zakresie kryptowalut. Serwis został oficjalnie uruchomiony właśnie dzisiaj. W obliczu, jak by się mogło wydawać, trwającego na rynku Black Friday, może właśnie GiveBitcoin.io to doskonała okazja, aby „nauczyć” Bitcoina swoją rodzinę i bliskich? Zobaczmy.

givebitcoin
źródło: tutaj

Jak działa GiveBitcoin.io?

Nowy serwis został uruchomiony właśnie dzisiaj. Usługa umożliwia klientom ofiarowanie BTC znajomym lub rodzinie, zablokowanie zasobu zamkiem czasowym na określony okres czasu i przekazanie wiedzy o kryptowalucie. Autorzy przedsięwzięcia mówią, że ich celem jest stworzenie z odbiorców serwisu „prawdziwych bitcoinerów”.

https://twitter.com/WarcMeinstein/status/1197517897696006145

„Bitcoinerzy uwielbiają dzielić się wiedzą, ale może to być trudne,” twierdzi założyciel platformy Cory Klippsten. „GiveBitcoin daje im łatwy, bezpieczny sposób, aby doprowadzić przyjaciół i rodzinę do naszej owczarni. To idealny prezent na święta”. Thomas Lee z Fundstrat – inwestor w GiveBitcoin dodaje:

GiveBitcoin jest genialny pomysł, zapewnia sposób na obdarowanie kogoś bitcoinem zapewniając jednocześnie edukację odbiorcy w ciągu blokady czasowej.

Twórcy systemu zauważyli, że standardowy przebieg „wejścia” w świat bitcoina jest nieco skomplikowany. Przed nami dużo nauki i łatwo o popełnienie błędu. GiveBitcoin zapewnia, że bez technicznego know-how można mieć bitcoin i spokojnie, powoli uczyć się o nim. Zakupu można dokonać przy użyciu karty kredytowej.

GiveBitcoin zapewnia, że zakupione przez nich środki są w pełni bezpieczne. Serwis korzysta z Primetrust z zabezpieczeniami Fireblocks. To taki sam setup, z jakiego korzystaja takie giełdy jak Binance, Huobi, Bittrex czy OKex.

Skąd pomysł na GiveBitcoin?

Startup pochodzi z Los Angeles. Został założony jeszcze w tym roku przez inwestora Cory Klippstena. Ten chciał pomóc ludziom rozwiązać problemy, których sam doświadczył wchodząc w świat bitcoina w 2014 roku:

Otrzymałem trochę bitcoinów na konferencji w 2014 roku, ale nie rozumiałem, jak tego używać i dlaczego to było takie ważne. Przegapiłem możliwość rozpoczęcia nauki o Bitcoinie, a także utraciłem klucz prywatny, więc mój prezent został utracony na zawsze. Dopiero później uświadomiłem sobie ogrom mojej straty. Co wyszło na plus, zdałem sobie sprawę z możliwości, które to ze sobą niesie. Zrobiliśmy GiveBitcoin po to, by znacząco zwiększyć szansę, że ktoś, kto otrzyma bitcoin jako prezent, będzie bezpieczny i wejdzie na jasną ścieżkę do jego zrozumienia.

źródło: tutaj

Liderzy projektu

Do grupy liderów, inwestorów i doradców projektu GiveBitcoin zaliczają się znane i cenione nazwiska. Jest wśród nich dr Saifedean Ammous, ekonomista i autor The Bitcoin Standard, jest również Mat Odell prowadzący Tales From the Crypt, Yan Pritzker, autor Inventing Bitcoin, Michael „The Bitcoin Master” Caras, autor Bitcoin Money, Murad Machmudow z Adaptive Capital, Thomas Lee z Fundstrat i wielu, wielu innych.

Ammous powiedział:

Każdy, kto próbował podarować bitcoin ukochanej osobie wie, że kosztem tego daru nie jest tylko jego wartość pieniężna, ale także czas potrzebny do wyjaśnienia odbiorcy jak to działa i dlaczego bitcoina warto mieć i trzymać. GiveBitcoin oferuje wysokiej jakości materiały edukacyjne, który oszczędzają Twój czas zapewniając jednocześnie odbiorcy wiedzę o Bitcoin […].

źródło: tutaj

Zaufanie i Edukacja

GiveBitcoin współpracuje w obsłudze klienta z Prime Trust, a same bitcoiny kupowane są na Krakenie.

Wszystkim, którzy skorzystają z usługi, GiveBitcoin przekazuje 12 częściowy poradnik, który ma za zadanie nauczyć obdarowanego o Bitcoinie. Twórcy projektu podkreślają, że czasowa blokada do „uwolnienia” prezentu daje odbiorcy czas na naukę.

Klippsten mówi, że celem firmy jest stworzenie 21 mln nowych „Bitcoinerów”, co byłyby niezwykle pozytywnym zjawiskiem dla środowiska. Mają też ambicję, by zagarnąć spory kawałek z liczonego w miliardach rynku kart podarunkowych poprzez uczynienie Bitcoina „prezentem 2020 roku”.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziecie na oficjalnej stronie.

Co sądzicie o takiej formie prowadzenia biznesu? Jakie widzicie w tym „znaki zapytania”? Zapraszamy do dyskusji.

Od Redakcji

To nie jest artykuł sponsorowany. Artykuł nie zawiera linków afiliacyjnych i w tym rozumieniu nie jest zachętą do skorzystania z usług givebitcoin.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze