Gigantyczna transakcja BTC: 1,4 miliarda $ w ruchu! Zapowiedź wzrostów?

5 434
Niedawno została zarejestrowana gigantyczna transakcja w BTC. Prawdopodobnie był to ruch wewnętrznego portfela giełdy.

Wielorybie transakcje wskazują na rynkowe tendencje

Nowa, gigantyczna transakcja BTC została zarajestrowana w łańcuchu bloków najpopularniejszej kryptowaluty. Za jej pomocą przeniesiono około 1,4 miliarda $. Jest to ekwiwalent połowy dziennych transakcji, które zawierane są na blockchainie BTC. To pierwsza od stycznia transakcja o tak dużej wartości.

gigantyczna transakcja

Operację zarejestrowało narzędzie ByteTree. Bardzo możliwe, że jest to jedynie zabieg, który jest wewnętrznym przeniesieniem wartości między portfelami jednego podmiotu. W ciągu ostatnich 24 godzin, sieć BTC przetworzyła transakcje o łącznej wartości 1,3 miliarda $.

Co najistotniejsze, bardzo często duże ruchy na portfelach mogą zwiastować znaczące zmiany rynkowe. Zdarza się, że duża aktywność na rynku prowadzi do sporych ruchów cenowych. Oczywiście, niektóre z tych transferów mogą mieć jedynie znaczenie techniczne. Przykładem takiej zidentyfikowanej transakcji był poniższy ruch Bitfinex.

https://twitter.com/whale_alert/status/1235206817816420352

Cena bitcoina utknęła?

Wiadomości o sporych ruchach w momencie, gdy bitcoin utrzymuje się pod granicą 9000 $ dają nadzieję na zmianę w trendzie. Innym elementem, który również inspiruje myśli o wzrostach jest liczba aktywnych adresów BTC. Zwiększona w ostatnim czasie aktywność na poziomie 755 000 portfeli również może poprzedzać zwiększenie się tendencji zakupowych.

Bitcoinowi z sukcesem udało się odrobić ubiegłotygodniowe straty. Spadek do poziomu 8550 $ został z nawiązką nadrobiony do ponad 9000 $. Jednakże, mimo wielorybiego sygnału na rynku, nastroje nadal pozostają niejednoznaczne. Mimo pozytywnych sygnałów, wlumeny giełdowe spadły w ciągu 24 godzin do 36 miliardów $ z 50 miliardów $.

gigantyczna transakcja

Sytuacja giełd

W ciągu ubiegłego miesiąca, z zimnego portfela Bitfinex ubyło środków. Giełda wypłaciła około 20 000 BTC. W tym momencie, największym wielorybem na rynku pozostaje Huobi ze swoim zimnym portfelem, na którym znajduje się ponad 255 000 BTC. Innym podmiotem, który może również zamieszać na rynku jest PlusToken, chiński kryptoscam, który skradł środki o wartości około 2 mld dolarów. Warto pamiętać, że duża część największych wielorybów cały czas pozostaje anonimowa.

Komentarze