Giełda Poloniex nie wypłaca środków swoim klientom

3 613

Poloniex to giełda znajdująca się w TOP 10 pod względem wolumenu na świecie. Została założona w 2014 roku w Wilmington (Stany Zjednoczone). Ostatnie miesiące pozostawiają jednak wiele pytań i wątpliwości w kontekście poprawnej działalności firmy. Liczne skargi i wpisy mówiące, że giełda staje się scamem są coraz powszechniejsze. Przyjrzyjmy się zatem temu, co mówią poszkodowani użytkownicy Poloniex.

Liczba negatywnych wątków o Poloniex z miesiąca na miesiąc rośnie. Siła postów jest coraz większa z racji coraz większej liczby poszkodowanych. W głównej mierze możemy do nich dotrzeć dzięki serwisowi reddit. Wpierw przeanalizujemy najnowszą sprawę z dnia 26 października, która zdobyła niemały rozgłos.

Użytkownik reddita poloniexcomplaint twierdzi, że od 7 miesięcy nie jest w stanie wypłacić swoich środków z giełdy Poloniex. Przez 6 miesięcy firma kompletnie ignorowała jego prośby. Odmowa odpowiedzi na jego wiadomości przez pół roku utwierdzała poszkodowanego o niekompetencji pracowników. Dopiero informacja o możliwości złożenia skargi do prokuratury generalnej w Massachusetss obudziło support giełdy. Użytkownik doczekał się odzewu, co prawda szybkość pomocy nie wynosiła więcej niż jedna wiadomości na tydzień. Chociaż tyle…

Odpowiedź brzmiała, iż pracują nad tym od ostatniego miesiąca, ale potrzebują czasu ze względu na załatwienie odpowiednich specjalistów. Poszkodowany nie uwierzył i złożył skargę do prokuratora generalnego. W konsekwencji Poloniex wysłało umowę NDA – umowa zobowiązującą jej strony do wymiany poufnych materiałów lub informacji z zastrzeżeniem ich dalszego nierozpowszechniania. Z racji braku szacunku i zakłamania w stosunku do klienta – poszkodowany wykorzystał przysługujące mu prawo odrzucenia umowy.

Konsekwencje?

Giełda zamknęła saldo użytkownika i nie odesłała jego środków, o które cały czas walczy. Poloniex się nie odzywa i nie odpowiada poszkodowanemu. Sprawa jest w toku, a autor postu szczerze odradza trzymanie jakichkolwiek środków na giełdzie Poloniex.

To nie jest odosobniony przypadek! I nie myślcie ze użytkownik podpadł w jakikolwiek sposób giełdzie, a ta w zamian za to mści się na nim nie wypłacając mu środków. Spraw jest więcej, poszkodowanych jest więcej. Lista ignorowanych i niezadowolonych użytkowników wydaje się nie kończyć, a problemy zaczynały się już w zeszłym roku.

Jakoby ktoś z Was mógłby policzyć wszystkie sprawy i stwierdzić, że ich liczebność jest marginalna w stosunku do wszystkich użytkowników Poloniex. To wtedy warto się zastanowić, a jeśli padnie na Ciebie? Jeśli to Tobie giełda zablokuje 40 000 dolarów (tak jak jednemu z wielu użytkowników). Co wtedy zrobisz? Giełda nie jest skłonna pójścia na ugodę, dlatego nie licz na zwrot środków bez drogi sądowej.

Na dole pozostawiam kilka innych spraw z Poloniex i ich dziwne działanie:

Komentarze