Giełda KuCoin usuwa 10 kryptowalut ze swojej oferty

Giełda kryptowalut z siedzibą w Singapurze, KuCoin, ogłosiła, że usuwa dziesięć tokenów kryptograficznych. Decyzje podjęto po przeprowadzeniu tzw. specjalnego traktowania, podczas którego obserwowano m.in. płynność kryptowaluty na giełdzie, przestrzeganie zasad działania, wymogów wypłacalności czy bezpieczeństwa sieci.

KuCoin ostrzegł deweloperów i inwestorów, że są narażeni na ryzyko usunięcia kryptowaluty z oferty giełdy. Jeśli podczas specjalnego traktowania projekty nie są w stanie stawić czoła problemom wymienionym przez giełdę, zostają one usunięte.

Firma głosiła, że dziesięć skreślonych kryptowalut to: Jibrel Network (JNT), WePower (WPR), Modum (MOD), EthLend (LEND), STK (STK), Asch (XAS), Chleb (BRD), BitClave (CAT), Bitcoin Gold (BTG) i Mobius (MOBI).

Obrót wyżej wymienionymi tokenami został wstrzymany 24 grudnia 2018 r., A inwestorzy mają czas do 21 marca 2019 r. Na wycofanie swoich środków do portfeli lub innych giełd.

Wartość handlowa Tokenów spadła po tym, jak zostały usunięte

Po decyzji KuCoin o wycofaniu wspomnianych tokenów spadła zarówno ich wartość, jak i wolumen transakcji. Jibrel Network (JNT) jest obecnie notowany na poziomie 0,046 dolarów, znacznie niżej niż jego tygodniowa maksymalna cena w wysokości 0,065 dolarów. Dzienny wolumen obrotu JNT spadł z ponad 2 milionów dolarów do 60 000 dolarów. BitClave (CAT) również został dotknięty przez usunięcie z listy, spadając z tygodniowych szczytów z 0,0024 $ do 0,000527 $. Wolumen obrotu CAT jest obecnie bliski zeru.

Rynek niedźwiedzia

Wielu inwestorów i analityków przewidywało, że „katastrofa” kryptowalutowa w 2018 roku doprowadzi do „czystki rynkowej”, usuwając wiele spośród ponad 2000 kryptowalut. Najbardziej prawdopodobnym sposobem na to jest wycofanie kryptowalut przez giełdy z powodu braku ich płynności.

Przykładem innej giełdy, która w tym roku wycofała sporą ilość kryptowalut ze swojej oferty jest OKEx. Firma pod koniec października ogłosiła usunięcie 42 cyfrowych walut.

Zarząd motywował zmianę na platformie w następujący sposób:

  • Z prognoz wynikało, że płynność usuniętych par handlowych będzie spadać poniżej oczekiwań
  • Obroty handlowe wytypowanych par do usunięcia były zbyt niskie, aby nadal je wspierać.

Zbyt niska płynność może prowadzić do wielu problemów, w tym do zwiększonej podatności na oszukańcze transakcje handlowe m.in. schematów pompowania ceny.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze