Giełda kryptowalut Cryptopia wznawia handel po utracie 16 mln dolarów

źródło: pixabay.com

Nowozelandzka giełda kryptowalut Cryptopia wróciła na rynek i ponownie umożliwiła handel na swojej platformie. Zespołowi giełdy udało się ponownie wznowić handel, około dwa miesiące po poważnym ataku hakerskim na portfele Ethereum (ETH). W wyniku ataku, hakerzy ukradli około 16 milionów dolarów w kryptowalutach, głównie Eth. Handel na giełdzie był w trakcie ponownego uruchomienia w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Tym razem władze giełdy mają nadzieję zaoferować wyższy poziom bezpieczeństwa swoim klientom.

Pracownicy giełdy opublikowali komunikat, iż zaczęto wdrażać pary handlowe, które sklasyfikowano jako bezpieczne do obrotu. Giełda potwierdziła, że ​​okresowo zamierzają umieszczać więcej kryptowalut, po analizie każdego z tokenów, pod kątem ewentualnego zagrożenia i niewłaściwego użycia. Obecnie kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Dogecoin i Litecoin, są jednymi z wymienionych.

Co ciekawe, reaktywacja handlu obsługuje kilka zasobów (w tym pary ETH / BTC). W wyniku ataku najbardziej ucierpiały portfele Ethereum, a Cryptopia zdecydowała się przywrócić je do handlu. Giełda podjęła decyzję o przeniesieniu funduszy na lepiej chronione adresy, aby jak najszybciej uruchomić platformę. Wznowienie handlu na parach BTC/ETH/DOGE pokazuje, że aktywa te zostały przeniesione i prawdopodobnie nie zostały dotknięte atakiem.

„Wznowiliśmy handel dla 40 par handlowych, które określiliśmy jako bezpieczne. Będziemy nadal rozszerzać tę listę, gdy zakończymy wszystkie procesy bezpieczeństwa naszych coinów.” – napisali na swoim twitterze

kryptowaluty giełda kryptowalut cryptopia
źródło: pexels/pixabay

Atak na giełdę kryptowalut i kradzież 16 mln dolarów

Ogłoszenie Cryptopii ws. wznowienia handlu nastąpiło po utracie 16 milionów dolarów w wyniku włamania na giełdę, które miało miejsce w połowie stycznia tego roku. Giełda ujawniła później, że w wyniku wtargnięcia hakerów, utracili 43% Litecoinów i 14% posiadanych Bitcoinów.

Tym niemniej sprawcy zdołali przenieść praktycznie całe rezerwy Ethereum z portfeli, pozostawiając giełdę z pustymi funduszami Eth. Od tego czasu rozpoczęło się międzynarodowe dochodzenie, z którego władze giełdy ujawniły, że ​​hakerzy zdołali uprowadzić jedną dziesiątą wszystkich krypto aktywów będących w posiadaniu giełdy. Warto zaznaczyć, iż atak trwał kilka dni i nie stanowił wtargnięcia na jeden portfel, ale pozyskanie tysięcy kluczy prywatnych.

Korzystacie z giełdy kryptowalut Cryptopia? Czy atak dotknął waszych środków? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze