Giełda kryptowalut Coinbase ogłasza wprowadzenie Ethereum Classic. Cena kryptowaluty w górę o 25%

2 882

Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalut ogłosiła, iż w przeciągu kilku miesięcy wprowadzi Ethereum Classic na swoją platformę tradingową. Wiadomość o zamiarze dodania Ethereum Classic przez Coinbase spowodowała pozytywny odzew na rynku, szczególnie, iż Coinbase oferuje jedynie cztery kryptowaluty możliwe do obrotu. ETC odnotowało dzisiaj wzrost o 25%, podczas gdy większość kryptowalut jest w stanie stagnacji po ostatnich spadkach.

Do tej pory, Coinbase oferował swoim użytkownikiem jedynie cztery kryptowaluty. Są to Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ethereum i w najbliższych miesiącach Ethereum Classic (ETC). Aby móc handlować kryptowalutami na Coinbase, należy zweryfikować swoje konto przy pomocy skanu lub zdjęcia paszportu, prawa jazdy bądź dowodu osobistego. Automatycznie powoduje to, że platforma zna tożsamość swoich użytkowników i jest poważana w środowisku kryptowalut.

Do tej pory, nie została jeszcze zadeklarowana dokładna data, kiedy Ethereum Classic pojawi się na platformie Coinbase. Support giełdy oświadczył jednak, że ​​ETC znajdzie się w „nadchodzących miesiącach”. Dokładna data zostanie ogłoszona na blogu Coinbase, a także za pośrednictwem ich profilu na Twitterze.

„Z przyjemnością chcemy ogłosić zamiar dodania wsparcia dla Ethereum Classic (ETC) na Coinbase w nadchodzących miesiącach” – napisali na twitterze

Ethereum i hard fork

Ethereum Classic to kryptowaluta, która powstała w wyniku hard forka Ethereum w lipcu 2015 r. Do rozłamu dwóch łańcuchów doszło w połowie 2016 roku po tym jak nieznany nikomu hacker zmienił kilka linijek kodu w oprogramowaniu platformy DAO. DAO było projektem, który miał pomóc w dystrybucji Ethereum do nowych użytkowników. Wielu posiadaczy Ethereum wpłaciło swoje środki na platformę DAO. Po zmianie kodu przez hackera, środki o wartości 60 milionów dolarów (w tamtym czasie) zostały przeniesione na portfel hackera.

Poniższy wykres przedstawia parę ETC/USD na TradingView. Jak widać, podczas ogłoszenia przez Coinbase zamiaru dodania ETC o 3:18, cena poszybowała wertykalnie w górę. Cena ETC przed ogłoszeniem wynosiła około $12,86, a w kulminacyjnym momencie wykres ukazał cenę $16,15.

kryptowaluty
źródło: https://www.tradingview.com/chart/Q7VDNgjk/#

Co sądzicie o zamiarze wprowadzenia Ethereum Classic na Coinbase? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze