Giełda kryptowalut Bitfinex ujawnia nowy system depozytów

źródło: pixabay.com
2 031

Giełda kryptowalut Bitfinex wprowadza nowy, ulepszony system depozytów do wpłacania różnych walut na platformę, tuż po kontrowersjach związanych z blokowaniem wpłat na giełdzie. Nowy system umożliwi użytkownikom (zweryfikowanym przez KYC) inicjowanie depozytów w USD, GBP, JPY i EUR. Bitfinex zatrzymał wszystkie wpłaty 11 października, co wywołało falę skarg i oburzenia wśród klientów platformy. 

Nowy system depozytowy będzie funkcjonował w następujący sposób:

Użytkownik, który chce wpłacić środki na platformę Bitfinex, utworzy żądanie depozytu, aby zasygnalizować zainteresowanie wpłatą. Za pośrednictwem tej prośby o wpłatę, użytkownik będzie mógł podać dokładną kwotę i walutę, którą chce zdeponować. Po sprawdzeniu konta (może to potrwać do 48 godzin), użytkownik otrzyma powiadomienie o wpłacie, które będzie zawierać, między innymi, dane bankowe, indywidualnie dla transakcji danej osoby. Użytkownik będzie mógł złożyć depozyt na podstawie informacji otrzymanych w powiadomieniu o wpłacie. Ponadto, minimalna kwota depozytowa pozostanie na poziomie 10 000 dolarów amerykańskich, z opłatą transakcyjną 0,100% od wartości depozytu. Dodatkowe informacje na temat zarządzania Bitfinexem są dostępne na oficjalnej stronie giełdy.

„Uważamy, że ten system jest znacznie trwalszy w obliczu trwałych ataków naszej konkurencji i hakerów. Ciągłe kampanie przeciwko nam doprowadzą tylko do tego, że nasza firma stanie się silniejsza i lepsza” – napisali w oświadczeniu

kryptowalut
źródło: pixabay.com

Giełda kryptowalut Bitfinex, a problemy bankowe

Nawiązując do źródeł z 11 października br., Bitfinex wstrzymał wszystkie depozyty i „oczekiwał, że sytuacja się znormalizuje w ciągu tygodnia”. W odpowiedzi na szerokie spekulacje na temat relacji bankowych spółki i stabilności finansowej, firma wydała komunikat prasowy stwierdzający: „Bitfinex nie jest niewypłacalny”.

Na twitterze i w innych mediach społecznościowych pojawiły się liczne skargi użytkowników, iż wypłaty również nie są dostępne na Bitfinexie, przynajmniej dla niektórych użytkowników. Mimo tego, firma stwierdziła we wczorajszym poście, że wypłaty są przetwarzane bez żadnych problemów. TheBlockCrypto poinformował w zeszłym tygodniu, iż Bitfinex dokonywał transakcji z bankiem HSBC za pośrednictwem prywatnego konta Global Trading Solutions. Ze względu na charakter konta prywatnego nie było jasne, czy HSBC ma świadomość, że Bitfinex współpracuje z tą firmą. Po analizie BlockCrypto okazało się, że prywatne konto przestało działać. Tak więc Bitfinex nie posiadał aktywnej metody depozytów, ponieważ wszystkie depozyty w USD, EUR, JPY i GBP zostały wstrzymane.

Co sądzicie o giełdzie kryptowalut Bitfinex? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze