Giełda kryptowalut BitBay wprowadza Golema i OmiseGO.

2 429

Polska giełda kryptowalut, która niedawno przeniosła swoją działalność na Maltę – BitBay, wprowadziła dzisiaj dwie nowe kryptowaluty do swojej oferty. Są to Golem i OmiseGO. Nowe kryptowaluty są dostępne w czterech parach każda. Można je kupić za Bitcoina, amerykańskie dolary, polskie złotówki oraz euro. Jak możemy zobaczyć w ostatnim czasie firma prowadzona przez Sylwestra Suszka rozrasta się w dość szybkim tempie.

Wymuszona emigracja

Od dłuższego czasu zarzucano BitBay, że nie wprowadza żadnych nowych kryptowalut. Zarząd giełdy odpierał zarzuty powołując się na ciągłe zmiany regulacji prawnych względem takich podmiotów jak giełdy kryptowalut w Polsce. W jednym z wywiadów, prezes BitBay – Sylwester Suszek, wspomniał, że większość uwagi było skupione na dopasowaniu się do ram prawnych oraz utrzymaniu giełdy na powierzchni podczas batalii jakie polskie banki wypowiedziały kryptowalutom. Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu polskie banki zaczęły lawinowo wypowiadać umowy prowadzenia kont firmowych dla podmiotów związanych z kryptowalutami.

Opisana powyżej sytuacja sprawiła, że BitBay zdecydował wyprowadzić się z Polski i skierował się ku słonecznej Malcie. Od momentu przeprowadzki giełda bardzo aktywnie działa na polu wprowadzania nowych aktywów i rozbudowy oferowanego portfolio.

Dla każdego coś dobrego

Zaledwie 16 dni temu, 3 lipca BitBay wprowadził możliwość handlu na dwóch kryptowalutach pracujących nad aspektem prywatności – Monero oraz Zcash. Obie z nich są dostępne w parach z Bitcoinem, amerykańskim dolarem, polską złotówką oraz euro.

Bitbay Zcash Monero

Źródło: Profil BitBay na Facebooku

Według danych zawartych na CoinPaprika, aktualny wolumen giełdy to 13.7 miliona USD (ponad 50 milionów PLN). Inwestorzy mogą kupić na niej w sumie 15 kryptowalut: Bitcoina, Ethereum, Lisk, Litecoina, Game Credits, Dash, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Kzcash, XIN, Ripple, oraz wspomniane już Monero, Zcash, Golem i OmiseGO.

Giełda obsługuje 3 waluty fiducjarne: amerykańskie dolary, euro oraz polskie złotówki. Dodatkowo niedawno została wprowadzona usługa wymiany walut fiducjarnych bezpośrednio na giełdzie. Możemy zatem przelać na BitBaya złotówki, a następnie zamienić je na euro i kupić Zcasha.

Miejmy nadzieje, że BitBay nie poprzestanie w swych działaniach i będzie regularnie wprowadzał do swojej oferty nowe kryptowaluty.

 

Maciej Kmita

Komentarze