G20: pozytywne emocje dotyczące kryptowalut
Spotkanie G20 napawa nadzieją
Szczyt G20 tchnął wiele nadziei w przyszłość kryptowalut. Pisaliśmy chociażby o stanowisku Rady Stabilności Finansowej o nieregulowaniu kryptowalut w sposób surowy. Warto też podkreślić podsumowanie spotkań na szczycie, które pokazało ile krajów przekazało stanowisko dotyczące legalności kryptowalut.
#Cryptocurrency G20 Results pic.twitter.com/OjXbPdDOHq
— Coin Market Service (@CoinMarket_S) March 24, 2018
Tylko Chiny uznały kryptowalut za nielegalne!
Ciekawą postacią jest za to francuski minister finansów, który opublikował na twitterze, wpis o pozytywnym tonie dotyczącym blockchaina i kryptowalut:
https://twitter.com/BrunoLeMaire/status/975793358634455042
Stanowisko samego ministra zmieniło się od momentu w którym opublikował on list otwarty do argentyńskiego ministra finansów pełnego obaw o kryptowaluty. Tym razem jest on pozytywnie nastawiony i co ważne uznaje, że blockchain jest rewolucją a Francja chce być liderem w branży kryptowalut. Takie odniesienie się ważnego gracza szczytu G20 pokazuje nadzieje na brak zaostrzenia prawa. Le Maire odniósł się także do segmentu ICO, mówiąc o zaproszeniu dla wszystkich nowych projektów pod warunkiem spełnienia ram prawnych, które przygotuje francuski rząd.
Końcowy komunikat przekazany przez uczestników szczytu brzmi następująco:
„Zdajemy sobie sprawę, że innowacje technologiczne, w tym podstawowe krypto-aktywa, mają potencjał do poprawy efektywności i otwartość systemu finansowego i gospodarki w szerszym kontekście. Krypto-aktywa mają jednak działać w zgodzie w odniesieniu do ochrony konsumentów i inwestorów, integralności rynku, uchylania się od opodatkowania, prania pieniędzy i finansowania terrorystów.
Kryptowaluty nie posiadają cech takich jak pieniądz fiducjarny. W pewnym momencie mogą mieć wpływ na stabilność finansową. Zobowiązujemy się do wdrożenia standardów FATF, ponieważ mają one zastosowanie do krypto-aktywów, czekamy na przegląd tych standardów i wzywamy FATF do przyspieszenia wdrożenia na całym świecie. Kierujemy prośbę do międzynarodowej organizacji standaryzującej (SSB), aby kontynuowały monitorowanie krypto-aktywów i ryzyk, zgodnie z ich możliwościami i w razie potrzeby oceniali odpowiedzi z wielu stron „
Jakie Wy macie zdanie na temat kwestii regulacyjnych? Zapraszamy do dyskusji i jednocześnie informujemy, że nadal będziemy przekazywać wiadomości o postępach prac poszczególnych krajów na Świecie.
Osobiście uważam, że krytpowaluty mogą być początkiem ogólnoświatowej waluty. Obecnie jest to fikcja, którą można zobaczyć w filmach, które pokazują przyszłość. Natomiast globalizacja i korporacje do tego będą dążyły.