Fundusze hedgingowe planują skoordynowany atak na Tethera (USDT)?

8 461

Po spektakularnym upadku Terra (LUNA) i UST coraz więcej mówi się o tym, że następny w kolejce ma być największy istniejący stablecoin, Tether (USDT). Okazuje się, że nie są to tylko plotki, a Tether (USDT) rzeczywiście mierzy się w ostatnich miesiącach z narastającą presją sprzedażową.

Czerwiec był miesiącem, w którym mocno wzrosło zainteresowanie shortowaniem Tethera (USDT) przez fundusze hedgingowe. Cały proces ma się w głównej mierze odbywać za pośrednictwem Genesis Global Trading Inc., czyli jednego z największych brokerów, z którego korzystają zawodowi inwestorzy. Leon Marshall, kierownik ds. sprzedaży instytucjonalnych w Genesis przyznał ostatnio, że „zainteresowanie shortowaniem Tethera (USDT) faktycznie rośnie i w grze są setki milionów dolarów”.

„Nastąpił prawdziwy wzrost zainteresowania tradycyjnych funduszy hedgingowych, które mają w planach shortowanie Tethera (USDT)”

Według informacji od firmy Genesis Global Trading Inc., praktycznie wszystkie fundusze hedgingowe shortujące Tethera (USDT) pochodzą z Europy i Stanów Zjednoczonych. Największy wzrost zainteresowania graniem przeciwko Tetherowi (USDT) miał nastąpić w maju – zaraz po upadku stablecoina UST.

Leon Marshall z Genesis twierdzi, że część funduszy shortuje Tethera (USDT) w związku z obecną i nadchodzącą sytuacją ekonomiczną i ruchami FED’u – walką z szalejącą inflacją i podnoszeniem stóp procentowych – ma to ich zdaniem doprowadzić do ogromnego spadku zainteresowania ryzykownymi aktywami takimi jak kryptowaluty. Z kolei druga grupa funduszy podaje w wątpliwość jakość zabezpieczenia rezerw Tethera (USDT), które ich zdaniem są „liche” i nie ochronią Tethera (USDT) w przypadku tak dużej presji sprzedażowej.

Do całej sprawy odniósł się dyrektor ds. technologii (CTO) Tethera i Bitfinex, Paolo Ardoino, który przyznał, że poza indywidualnymi inwestorami liczącymi na spadek kursu Tethera (USDT), shortowaniem zaczynają się interesować także duże fundusze hedgingowe dysponujące ogromnym kapitałem. Jego zdaniem stoją one także za rozpowszechnianiem strachu, niepewności i wątpliwości w kierunku Tethera (USDT), czyli tzw. FUD’u (ang. fear, unceirtanty and doubt).

Według Ardoino, fundusze są odpowiedzialne są szerzenie plotek o tym, jakoby Tether (USDT) nie miał 100% pokrycia, oraz że firma zainwestowała większość środków w spółki podlegające kontroli Chińskiej Partii Komunistycznej, w tym słynnego w ostatnim czasie, niewypłacalnego dewelopera Evergrande.

Ardoino potwierdził także, że Tether (USDT) staje się celem „skoordynowanego ataku” funduszy, których celem jest obniżenie kursy stablecoina i oderwanie go od dolara. Mają one wywierać „liczoną w miliardach” presję sprzedażową, która zagraża płynności Tethera (USDT).

CTO Tethera i Bitfinex zapewnia, że ich stablecoin jak na razie nigdy nie zawodził, a w ciągu ostatnich 48 godzin Tether wykupił ok. 10% wszystkich swoich aktywów, co jego zdaniem jest „czymś niemożliwym nawet dla instytucji bankowych”.

W związku z narastającym FUD’em i plotkami o przeprowadzeniu skoordynowanego ataku, coraz więcej inwestorów rozgląda się za bezpieczniejszymi miejscami dla ulokowania swojego kapitału.

Może Cię zainteresować:

Komentarze