Fortnite usuwa metodę płatności z użyciem Monero

1 825

Akceptacja kryptowalut w ramach płatności za usługi i towary staje się coraz bardziej globalna, lecz dalej pozostaje w sferze kontrowersji. Epic Games, producent gier komputerowych, znany głównie przez utworzenie gry Fortnite, wycofał usługę płatności z wykorzystaniem kryptowaluty Monero. O wprowadzeniu opcji płatności Monero pisaliśmy zaledwie kilka dni temu. Zgodnie z oświadczeniem prezesa Epic Games, implementacja płatności z użyciem Monero wyszła „przypadkowo i był to błąd”. Monero miało być jedną z kilku opcji płatności w sklepie internetowym Fortnite. Za pomocą Monero, użytkownicy mogli zakupić koszulki i inne gadżety.

Na początku stycznia pojawiały się doniesienia mówiące, iż Fornite zaakceptuje kryptowalutę Monero. Użytkownicy mogli kupować różne gadżety z użyciem tej kryptowaluty. Doniesienia te skomentował prezes Epic Games, Tim Sweeney. Dyrektor generalny firmy wyjaśnił, że wielu członków zespołu Epic Games jest wielkimi fanami zdecentralizowanych technologii, a co za tym idzie – kryptowalut. Sweeney dodał również, że jako odpowiedzialna firma, muszą dużo pracować na rzecz ochrony użytkowników przed potencjalnymi oszustwami, zanim wprowadzą płatności kryptowalutami „do tak wielkiej społeczności, która obejmuje młodych graczy”.

„Właściwie, krótki kontakt Fortnite z kryptowalutami był przypadkowy. Współpracowaliśmy z naszym partnerem, aby otworzyć sklep z gadżetami i gdzieś po drodze włączono płatność Monero.” – napisał na twitterze prezes Epic Games, Tim Sweeney

Monero
źródło: pixabay.com

Płatności z użyciem Monero przetwarzane były przez firmę GloBee, która akceptuje główne kryptowaluty. Firma zajmuje się ich przetwarzaniem na waluty fiducjarne. GloBee świadczy usługi z zakresu płatności Bitcoinem, Litecoinem, Ripple, Ethereum, Dogecoinem i Monero.

Prywatność Monero

Monero jest kryptowalutą typu open source, utworzoną  w kwietniu 2014 roku i dalej rozwijaną, z wielką społecznością wspierającą projekt. Kryptowaluta skupiona jest na wymienności, prywatności i decentralizacji. Monero używa mechanizmu Proof of Work do wydawania nowych monet i zachęca górników do ochrony sieci i weryfikacji transakcji. Zidentyfikowanie odbiorców kryptowalut, takich jak Monero (za pośrednictwem blockchainu), jest niezwykle trudne. Anonimowość prywatnych kryptowalut sprawia, że ​​monety są idealne do wykonywania nielegalnych transakcji. W przeciwieństwie do innych kryptowalut opartych o algorytm CryptoNight, adresy transakcji są ukryte, przez co znalezienie nadawców i odbiorców jest niezwykle trudne. Dzięki temu zarówno nadawca, jak i odbiorca pozostają anonimowi, a nawet ukrywają swoje transakcję.

Co sądzicie o wycofaniu Monero ze sklepu Fornite? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze