Firma z branży kryptowalut na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych

1 682

Londyńska Giełda Papierów Wartościowych odnotowała pierwszą firmę kryptowalutową – Argo Blockchain, spółkę związaną z wydobywaniem kryptowalut. Firma zebrała podczas IPO (Initial Public Offering) aż 25 milionów funtów. Argo pozwala klientom kopać Ethereum, Ethereum Classic, Bitcoin Gold i ZCash, wszystko bez użycia własnego sprzętu komputerowego. Użytkownicy płacą miesięczną subskrypcję i otrzymują kryptowaluty, proporcjonalnie do ilości pieniędzy, które wpłacają.

Argo Blockchain zostało założone w grudniu 2017 roku, a firma uruchomiła działalność zaledwie w czerwcu 2018 r., dwa tygodnie po otrzymaniu zgody od brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA). FCA sprawuje nadzór regulacyjny nad 58 000 firm świadczących usługi finansowe i rynkami finansowymi w Wielkiej Brytanii. CEO firmy, Jonathan Bixby powiedział: „Ponad 90 procent krypto-górnictwa jest wykonywane na skalę przemysłową, ponieważ technicznie jest to bardzo trudne … Chcemy być niczym Amazon Web, ale w branży krypto.”

Pierwsza oferta publiczna (ang. Initial Public Offering, IPO) – dokonywana po raz pierwszy oferta publiczna dotycząca określonych papierów wartościowych. W przypadku pierwszej oferty publicznej (IPO), oferty publicznej lub dopuszczenia papierów wartościowych do obrotu na rynku regulowanym wymaga sporządzenia, zatwierdzenia (przez Komisję Nadzoru Finansowego) oraz publikacji prospektu emisyjnego.

„Londyński rynek naprawdę chciał usłyszeć naszą historię. Byli bardzo otwarci na ten pomysł, a na pokładzie mamy kilku wartościowych, długoterminowych inwestorów, z których jestem naprawdę podekscytowany” – powiedział Jonathan Bixby, założyciel firmy

Kryptowalut
źródło: pixabay.com

Wydobywanie kryptowalut w Argo

Firma kopie kryptowaluty w związku z miesięczną subskrypcją, używając podobnego modelu do Spotify lub Netflixa. Oznacza to, że osoby o niewielkich możliwościach technicznych, które pozbawione są wystarczającego sprzętu komputerowego, wciąż mogą zarabiać na wydobywaniu kryptowalut. Wszystko poprzez utworzenie konta na stronie Argo blockchain lub aplikacji mobilnej.

„Argo to platforma, która umożliwia klientom sprawne wydobywanie Ethereum i innych altcoinów z własnego komputera lub urządzenia mobilnego. Za pomocą jednego kliknięcia i przejrzystej opłaty miesięcznej nasi użytkownicy mogą od razu wybrać monety, które chcą wydobyć” – piszą na stronie Argo

Co sądzicie o nowej spółce z branży kryptowalut notowanej na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze