Firma analityczna Chainalysis zainwestuje w Bitcoiny

2 020

CEO Chainalysis Michael Gronager zapowiedział inwestycję w cyfrowe aktywa. Pierwszą kryptowalutą, która trafi do bilansu firmy, będzie Bitcoin (BTC).

W celu przeprowadzenia transakcji firma skorzysta usług New York Digital Investment Group.

Chainalysis ogłasza kryptowalutowe zakupy

Informacja o planowanych zakupach została zamieszczona na oficjalnym blogu Chainalysis. Firma zapowiedziała rozszerzenie partnerstwa z New York Digital Investment Group, co pozwoli nie tylko dokonać zakupu Bitcoinów, ale też odpowiednio zabezpieczyć cyfrowe środki. Nie zdradzono jednak, jaka ilość BTC trafi do bilansu firmy.

Czy firma Chainalysis padła ofiarą FOMO?

O ile zainteresowanie Bitcoinem ze strony kolejnej firmy można uznać za dobrą wiadomość, to planowanie zakupów w momencie, w którym do kolejnego ATH brakuje zaledwie kilku procent, można uznać za typowe FOMO (strach przed pominięciem). Co ciekawe najczęściej obawę przed tym, że nie bierze się udziału w czymś istotnym, przypisuje się inwestorom indywidualnym.

Według Kierownika ds. zarządzania aktywami w NYDIG Nate’a Conrada na rozszerzeniu współpracy pomiędzy New York Digital Investment Group i Chainalysis skorzystają obie firmy: Chainalysis od dłuższego czasu buduje zaufanie do ekosystemu cyfrowych aktywów, a dzięki inwestycji uwiarygodni swoją wiarę w to, że Bitcoin jest przyszłościową inwestycją. Cieszymy się, że wybrali naszą platformę do zabezpieczenia swoich środków.

„Chainalysis has long been building trust in the digital asset ecosystem, and this investment shows their belief that bitcoin is a sound investment for the future. We are happy that they trusted our platform to safeguard their assets”.

Obie firmy współpracują ze sobą już od 2018 roku.

Zadowolenia z pierwszego zakupu kryptowalut nie kryje CEO Chainalysis Michael Gronager: Chainalysis jest mocno skoncentrowany na budowaniu zaufania do kryptowalut jako cyfrowych aktywów i jesteśmy podekscytowani dodaniem Bitcoina do korporacyjnego portfolio inwestycyjnego.

„Chainalysis is laser-focused on its commitment to building trust in cryptocurrency as a digital asset, and we are thrilled to be adding Bitcoin to our corporate investment portfolio”.

Co sądzisz o decyzji Chainalysis przy obecnym kursie BTC?

Komentarze