Fed dalej będzie podwyższał stopy procentowe – rynek krytpograficzny reaguje umiarkowanym spadkiem

6 415

Ceny kryptowalut spadają, ponieważ Fed nie ma zamiaru powstrzymać podwyżek stóp procentowych

Ceny kryptowalut spadły w środę przed opublikowaniem ostatniego protokołu posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), w którym Fed potwierdził swoje zaangażowanie „w robienie tego, co należy zrobić”, aby inflacja wróciła do celu na poziomie 2%.

Po wydaniu komunikatu cena Bitcoina (BTC) spadła między 23.360 a 23.640 USD, ponieważ inwestorzy próbowali dostrzec, w jaki sposób rynek kryptowalut wpłynie na rozwój w środowisku dodatkowych podwyżek stóp procentowych.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że rynek reaguje negatywnie na duże prawdopodobieństwo dodatkowych podwyżek stóp procentowych, ponieważ historia pokazała, że ​​poprzednie okresy ilościowego zacieśniania i wzrostu stóp zbiegły się w czasie ze spadkiem na rynku kryptowalut.

Dobre ceny do akumulacji

Z perspektywy makro, środowa publikacja protokołów FOMC nie zmieniła ogólnego sentymentu jaki towarzyszy rynkowi przez ostatnie kilka miesięcy.

Jak zauważył analityk kryptowalut „Big Smokey” w niedawnym poście:

„Pomimo wielokrotnych prób przewrócenia poziomu 24 000 USD na wsparcie i kilku ostatnich wybić powyżej tego poziomu, BTC zasadniczo nadal notowany jest w tym samym przedziale 18 000 USD do 23 000 USD, tylko teraz na szczycie. Z punktu widzenia wyższych ram czasowych cena BTC nadal osiąga niższe szczyty.”

Opierając się na tych obserwacjach oraz na fakcie, że wiele kluczowych wskaźników on-chain dla wyceny Bitcoina było na wieloletnich minimach, Big Smokey sugeruje, że „istnieje mocny argument za akumulacją BTC w obecnym zakresie”.

Każdy powinien posiadać BTC

Pomimo ogólnej słabości wykazanej przez BTC i rynek kryptograficzny w ciągu ostatnich 9 miesięcy, dyrektor generalny Morgan Creek, Yusho, nadal uważa, że ​​Bitcoin jest jedynym aktywem, który „każdy inwestor musi mieć w swoim portfelu”.

Yusho wygłosił komentarze podczas niedawnego wystąpienia w CNBC i poszedł o krok dalej, ogłaszając, że kryptowalutowa zima zakończyła się w czerwcu, a rynek wkracza teraz w kryptowalutową wiosnę, która będzie „okresem niestabilnym z tendencją wzrostową”.

Po kryptowalutowej wiośnie będzie kryptowalutowe lato, „gdzie handlowcy detaliczni wrócą i będą kupować po wyższych cenach” – powiedział Yusho.

Morze czerwieni na rynku altcoinów

Rynek altcoinów również odnotował spadki w środę, ponieważ obawy makroekonomiczne przyćmiły wszelkie pozytywne skutki wywołane przez szum wokół Ethereum Merge.

Kilka godnych uwagi wyjątków to 57,85% wzrost ceny ABBC Coin (ABBC), a następnie 15% wzrost w przypadku Flux (FLUX) i 12,5% wzrost w przypadku EOS (EOS).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,117 biliona dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 39,9%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze