Facebook uruchomi kryptowalutę do 2020 roku

Duża część społeczeństwa kryptowalutowego czeka na wejście giganta mediów społecznościowych do gry. Mowa tutaj oczywiście o Facebooku, najpopularniejszym portalu social media na świecie. Kryptowaluta, a raczej system wymiany i płatności firmy, planowany jest na 2020 roku, podaje BBC. Mark Zuckerberg rozmawiał z prezesem banku centralnego Anglii nad zagrożeniami i możliwościami facebookowej kryptowaluty. Zgodnie z raportem, Facebook zamierza wprowadzić nowy system płatności już w pierwszym kwartale 2020 roku. 

Jeśli te doniesienia się sprawdzą, możemy być świadkami bardzo ciekawego zjawiska na rynku kryptowalut. Wejście Facebooka na rynek oraz przewidywany halving Bitcoina, to jedne z najbardziej wyczekiwanych momentów na 2020 rok. W połączeniu z innymi informacjami, cena kryptowalut, a głównie Bitcoina – mogą gwałtownie wystrzelić. Jak informuje BBC, gigant mediów społecznościowych rozpocznie testowanie swojej kryptowaluty, którą wewnętrznie określono jako „GlobalCoin”. Zeszłoroczny raport sugerował, że skupiono się na umożliwieniu użytkownikom WhatsApp przesyłania środków, podczas gdy BBC twierdzi, że jest to bardziej ambitny projekt, mający na celu zapewnienie waluty dla transakcji online, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają kont bankowych.

Facebook chce stworzyć walutę cyfrową, która zapewni tanie i bezpieczne sposoby dokonywania płatności, niezależnie od tego, czy użytkownicy mają konto bankowe. Według BBC, portal połączy siły z bankami i brokerami, którzy umożliwią ludziom zamianę dolarów i innych walut na GlobalCoiny. Opróćz tego, firma prowadzi rozmowy z firmami przetwarzającymi płatności, takimi jak Western Union.

facebook kryptowaluta kryptowaluty globalcoin
źródło: pexels/pixabay

Założyciel portalu, Mark Zuckerberg, spotkał się z prezesem Bank of England, Markiem Carneyem. Bank Anglii to główna instytucja finansowa w UK, która stanowi bank centralny Wielkiej Brytanii. Oczekuje się, że Facebook przedstawi plany bardziej szczegółowo do końca tego roku, ale prawdopodobnie nastąpi to znacznie szybciej. Zuckerberg spotkał się z gubernatorem banku, aby omówić możliwości i ryzyko związane z uruchomieniem omawianej kryptowaluty.

Na czym polega kryptowaluta autorstwa Facebooka?

Wirtualna waluta, którą opracowuje Facebook, służyć będzie płatnościom wewnątrz aplikacji własności firmy. Jak wstępnie ogłoszono, będzie ona przywiązana do kursu dolara amerykańskiego, tak więc można ją okreslić jako stablecoin. Facebook ma nadzieję zakłócić istniejące sieci finansowe, poprzez przełamanie aktualnych barier finansowych. Zamierzają konkurować z bankami i obniżyć koszty konsumenckie. Facebookowej kryptowaluty użyją zarówno użytkownicy WhatsAppa, jak i Instagrama.

Co sądzicie o projekcie Facebooka? Czy wdrożenie tego systemu wpłynie na rynek kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze