Ethereum w pełni gotowe na The Merge, a MicroStrategy sprzedaje swoje akcje by kupić Bitcoiny

12 211

Ethereum w pełni gotowe na The Merge, a MicroStrategy sprzedaje swoje akcje za 500 mlon $ by kupić Bitcoiny

Ethereum gotowe na The Merge po pomyślnym zakończeniu ostatniego „forka cienia”

Pomyślne ukończenie ostatniego (forka cienia)-rozwidlenia „cienia” sygnalizuje gotowość sieci Ethereum do migracji do mechanizmu konsensusu opartego na dowodach stawki.

Deweloperzy Ethereum (ETH) potwierdzili pomyślne spełnienie wymagań wstępnych – forków cienia – wymaganych dla długo oczekiwanej aktualizacji blockchain, The Merge.

Forki Shadow (forki cienia) pomagają programistom w testowaniu założeń synchronizacji w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci podczas stałych aktualizacji. W operacji „The Merge” deweloperzy Ethereum wdrożyli pierwszy fork cienia 11 kwietnia 2022 roku.

Prawie sześć miesięcy później firma zajmująca się badaniami i inżynierią Ethereum, Nethermind, potwierdziła, że ​​przejście w Mainnet-Shadowfork-13 — ostatnim shadow fork — zakończyło się sukcesem, sygnalizując gotowość sieci do migracji do mechanizmu konsensusu dowodu stawki (PoS).

https://twitter.com/nethermindeth/status/1568165172908261377?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E156816517290

Sieć testowa pozwoliła programistom Ethereum sprawdzić między innymi uruchamianie węzłów, wdrażanie kontraktów i testowanie infrastruktury. W rezultacie forki cienia pozwalają programistom ocenić konsekwencje aktualizacji sieci, zanim do nich dojdzie.

W ramach aktualizacji społeczność musi zaktualizować swoich klientów Ethereum i uruchomić kombinację warstwy wykonawczej i warstwy konsensusu.

Dyrektor generalny giełdy kryptograficznej BitMEX, Alexander Höptner, podkreślił potrzebę zwrócenia szczególnej uwagi podczas aktualizacji Ethereum, aby uniknąć przestojów usług.

W rozmowie z Cointelegraph Höptner wyjaśnił:

„Musimy być czujni i uważni by dokładnie śledzić proces przebiegu Merge i zobaczyć, co się stanie. Jest szansa na dużą zmienność. Musisz więc upewnić się, że Twoje usługi działają. […] Nie spodziewamy się żadnych większych zakłóceń poza niestabilnością”.

Dyrektor generalny stwierdził ponadto, że sukces The Merge będzie zależał od wsparcia społeczności.

MicroStrategy sprzedaje swoje akcje o wartości 500 mln USD by kupić Bitcoiny

Kupowanie dna ma kluczowe znaczenie dla MicroStrategy, ponieważ rezerwa firmy w wysokości prawie 129 699 BTC cierpi obecnie na łączną utratę wartości o ponad 1 miliard dolarów.

MicroStrategy, największy instytucjonalny nabywca bitcoinów (BTC), zawarł umowę z dwoma agentami — Cowen and Company i BTIG — na sprzedaż swoich zagregowanych akcji zwykłych klasy A o wartości 500 000 000 USD, ujawnia wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

MicroStrategy, firma założona przez „Bitcoin byka” Michaela Saylora, zgromadziła około 129 699 BTC w ciągu kilku lat przy łącznej cenie zakupu 3,977 miliarda dolarów. Pomimo niepewności na rynku, firma zajmująca się oprogramowaniem do analityki biznesowej nadal dąży do celu, jakim jest pozyskiwanie większej liczby BTC poprzez sprzedaż akcji firmy.

Zgłoszenie w SEC potwierdzone:

„Zamierzamy wykorzystać wpływy netto ze sprzedaży akcji zwykłych klasy A oferowanych na podstawie niniejszego prospektu do ogólnych celów korporacyjnych, w tym do nabycia Bitcoinów”.

Kupowanie na dołku (buy the dip) ma kluczowe znaczenie dla MicroStrategy, ponieważ rezerwa BTC firmy spadła do łącznej wartości prawie 2,8 miliarda dolarów – co spowodowało stratę ponad 1 miliarda dolarów, jak pokazują dane Bitcoin Treasuries.

Przypadkowo, w dniu złożenia wniosku, dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że cena BTC/USD wzrosła o 11% do prawie 21 500 USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze