Ethereum spadło o 94% w 2018 roku — Czy historia się powtórzy ?

9 633

Ethereum spadło o 94% w 2018 roku — Czy historia się powtórzy, a cena ETH spadnie do 375 USD?

Ostatni spadek kursu Etherum może przynieść więcej rozczarowania. Oczekiwania, że 1200 dolarów powinno utrzymać ceny tej drugiej co do wielkości kryptowaluty mogą okazać się błędne.

Natywny token Ethereum (ETH) wykazuje oznaki dna, gdy cena ETH odbiła się od kluczowej strefy wsparcia. Warto zauważyć, że cena ETH utrzymuje się teraz powyżej kluczowego poziomu wsparcia 200-tygodniowej prostej średniej ruchomej (SMA) w pobliżu 1196 USD.

200-tygodniowe wsparcie SMA wydaje się czysto psychologiczne, częściowo ze względu na jego zdolność do służenia jako dolnego poziomu wsparcia na poprzednich rynkach niedźwiedzia Bitcoina.

Niezależny analityk rynkowy „Bluntz” twierdzi, że krągły poziom będzie również służył jako silny dolny poziom cenowy dla Etherum, gdzie akumulacja jest prawdopodobna.

Zauważa:

„BTC obniżył się czterokrotnie przy 200wma od 2014 roku. [Prawdopodobnie] można bezpiecznie założyć, że jest to dość mocny poziom. Jasne, że możemy zejść poniżej tego poziomu, ale [jest] jeszcze sześć dni w tygodniu”.

Obecnie ETH/USD jest prawie 75% poniżej swojego rekordu, siedem miesięcy po osiągnięciu około 4950 USD.

Ta ogromna korekta sprawiła, że ​​token Ethereum stał się aktywem „wyprzedanym” na podstawie odczytów siły względnej (RSI) poniżej 30, co jest kolejnym wskaźnikiem technicznym pokazującym „kupuj” na ETH.

Ostatni raz poziom wyprzedania na Etherum miało miejsce w listopadzie 2018 r., co poprzedzało zakończenie 12-miesięcznego cyklu niedźwiedzi, w którym ETH stracił 94% swojej wartości.

Niestety, tego samego niedźwiedziego wyczerpania nie można spodziewać się w 2022 roku, ponieważ Etherum nadal boryka się z poważnymi problemami makro.

Techniczne sygnały byka ETH to za mało

Próba znalezienia przez Etherum konkretnego dna pojawia się na tle szaleństwa sprzedaży na kryptowalutach i tradycyjnych rynkach finansowych.

U podstaw 75% korekty cen leży jastrzębia polityka FED z możliwością podniesienia stóp procentowych o 175 punktów bazowych do końca września, zgodnie ze swapami stóp procentowych powiązanymi z datami rozstrzygnięcia polityki FOMC.

Innymi słowy, bardziej ryzykowne aktywa ucierpiałyby wraz ze wzrostem kosztów udzielania kredytów. Może to zaszkodzić perspektywom ożywienia Etherum, mimo że utrzymuje się powyżej tak zwanego „silnego” poziomu wsparcia.

Docelowa cena eteru

Cena ETH testowała linię Fib 0,786 (blisko 1057 USD) jako tymczasowe wsparcie. Ten poziom cen jest częścią wykresu zniesienia Fibonacciego, narysowanego od szczytu swingu o wartości 1323 USD do najniższego swingu o wartości 82 USD, jak pokazano na poniższym wykresie.

Spadek ceny o 94%, jak w 2018 r., groziłby sprowadzeniem ETH do linii 0,236 Fib w pobliżu 375 USD, co oznacza spadek o 70% w porównaniu z dzisiejszą ceną.

I odwrotnie, jeśli Etherum rzeczywiście osiągnie dno w pobliżu 200-tygodniowego SMA, jego ścieżka najmniejszego oporu wydaje się zmierzać w kierunku 2000 USD. Rozszerzone zniesienie w górę powyżej 2000 $ spowodowałoby test tokena Ethereum na poziomie 3500 $, który będzie kolejnym celem byków.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze