Ethereum Merge – największe wydarzenie od czasu wydobycia pierwszego Bitcoina

Ethereum Merge będzie największym wydarzeniem kryptograficznym od czasu wydobycia pierwszego Bitcoina – Ran Neuner i Steven Sidley

Oczekuje się, że w dniu 15 września Ethereum zakończy swoje funkcjonowanie na zasadzie mechanizmu konsensusu typu proof-of-work, co może mieć duży wpływ na kryptowalutę.

Ran Neuner, założyciel i gospodarz Crypto Banter, powiedział, że nadchodząca fuzja, znana również jako „The Merge”, będzie największym wydarzeniem w historii kryptowalut od czasu wydobycia pierwszego Bitcoina.

„To połączenie ETH jest najważniejszym wydarzeniem, które będzie miało miejsce w kryptografii od czasu wydobycia pierwszego bloku Satoshi” – powiedział Neuner.

„Może to być największy katalizator dla kryptowalut, ale może to być również największa katastrofa dla kryptowalut”.

Oczekuje się, że fuzja przekształci mechanizm konsensusu ETH z energochłonnego protokołu weryfikacji pracy na przyjazną dla ESG dynamikę weryfikacji stawki.

Jeśli Merge zadziała pomyślnie, bez zakłóceń 15 września, zgodnie z oczekiwaniami, posiadacze Etherum zostaną nagrodzeni od 5 do 15 procent zysku.

„Całym powodem, dla którego Munger i Buffett i wszyscy ci faceci są wściekli na cały świat kryptowalut, jest to, że [krypto] nie przynoszą zysków” – powiedział Steven Sidley, profesor na Uniwersytecie w Johannesburgu i kierownik uniwersyteckiego Blockchain i Grupa Badawcza CryptoVerse.

„W rzeczywistości Ethereum po połączeniu daje zysk, więc należy to odnotować”.

Neuner i Sidley rozmawiali z Michelle Makori, redaktorem naczelnym w Kitco News, która moderowała dyskusję panelową.

Scalanie Ethereum

Kryptowaluty są weryfikowane przy użyciu algorytmu konsensusu proof-of-work lub proof-of-stake. Mechanizm dowodu pracy wymaga od górników rozwiązania złożonego problemu matematycznego, który potwierdza transakcje i nagradza odnoszących sukcesy górników większą liczbą monet. Natomiast dowód stawki umożliwia posiadaczom monet „wystawianie” swoich monet w zamian za przywileje weryfikacyjne i potencjalne nagrody za zysk.

„Dowód pracy oznacza, że ​​do weryfikacji transakcji potrzebne są drogie maszyny górnicze” — powiedział Neuner.

„Te maszyny górnicze muszą rozwiązać problem matematyczny, który jest bardzo złożony i zużywa dużo energii elektrycznej… Proof-of-stake to znacznie bardziej energooszczędny sposób walidacji transakcji, który nie wymaga tych wszystkich ciężkich maszyn”.

Oczekuje się, że fuzja Ethereum, która odbędzie się 15 września, przeniesie ETH z proof-of-work do proof-of-stake. Jednak Sidley ostrzegł, że przejście na proof-of-stake to tylko pierwsza część całego procesu łączenia.

„Opłaty za gaz raczej nie spadną i przepustowość transakcji nie spadnie” – powiedział Sidley, który jest również autorem bestsellerów i dyrektorem w Bridge Capital Future Advisory.

To dzieje się w 2023 roku, wraz z kolejnymi krokami The Merge, i nastąpi odbicie ceny… ale będzie to znacznie większe odbicie, gdy przejdą do tak zwanego dankshardingu, który jest kolejnym etapem The Merge, który podnosi TPS [transakcje na sekundę] i obniża cenę gazu. Wtedy spodziewam się, że nastąpi naprawdę wykładniczy wzrost”.

ETH stanie się deflacyjny

Po The Merge ilość spalonego Ethereum przekroczy liczbę utworzonych ETH, powiedział Neuner, który jest również dyrektorem generalnym i współzałożycielem Onchain Capital.

„Musimy się temu przyjrzeć w dniu The Merge, ponieważ po tym wydarzeniu ilość uwolnionego Ethereum będzie mniejsza niż ilość spalanego Ethereum, co oznacza, że ​​ostatecznie liczba ta będzie zmierzać do zera, ” wyjaśnił.

„Więc dlatego jest to tak potężne, ponieważ odcinasz podaż Ethereum, jednocześnie sprawiając, że sieć jest znacznie szybsza i łatwiejsza do przyjęcia”.

Neuner powiedział, że spowodowałoby to deflację Ethereum, co z kolei może zwiększyć wartość ETH.

„Tak więc teraz masz dwa największe aktywa, Bitcoin, który jest umiarkowanie inflacyjny, i Ethereum, który jest przyjazny dla ESG, generuje od 5 do 15 procent zysku i jest w rzeczywistości deflacyjny” – powiedział.

„A kiedy połączysz to wszystko jako inwestor… [ETH] może faktycznie być lepszą inwestycją niż Bitcoin”.

Jak się przygotować na Merge ?

Wydaje się, że najrozsądniejszym przygotowaniem do operacji „The Merge i dankshardingu” jest posiadanie Etherum na renomowanej giełdzie kryptowalut, która zapewni pełną obsługę i wsparcie całej opercji. Należy kierować się wytycznymi giełd, które z pewnością się pojawią a np. na coinbase już sie pojawiły. Z pewnościa bithub.pl także będzie informował o szczegółach.

Nie tylko na giełdzie wypada posiadać Etherum przed Merge i w czasie dankshingu ale w ogóle 🙂

Tekst nie jest poradą inwestycyjną i powstał na bazie publikacji na portalu: https://www.kitco.com/news/2022-08-23/The-Ethereum-Merge-will-be-the-biggest-crypto-event-since-the-first-Bitcoin-was-mined-Ran-Neuner-and-Steven-Sidley.htmlhttps://www.kitco.com/news/2022-08-23/The-Ethereum-Merge-will-be-the-biggest-crypto-event-since-the-first-Bitcoin-was-mined-Ran-Neuner-and-Steven-Sidley.html

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx