Elon Musk ujawnia swój kryptomajątek

804

Wszyscy znają Elona Muska i jego wizje. Znany chociażby z takich marek jak Tesla, PayPal tym razem oświadczył co zawiera jego portfel kryptowalutowy.

Informacja ta padła na ostatnie fałszywe tweety, że Musk namawiał do przesyłania mu Ethereum.

Interesującym faktem jest to, że pojawiło się sporo różnych teorii narosłych wokół Muska. Chociażby to, że Musk miał być słynnym tajemniczym Satoshi Nakomoto czyli twórcą Bitcoina czemu zaprzeczył. Powodami takiej tezy są chociażby znajomość języka programowania C++, zamiłowanie do rozwiązywania problemów na świecie czy całkowite milczenie w kwestii kryptowalut. Elon ma pozytywne stosunek do nich już od samego początku, ale nigdy nie określał, że posiada kryptowaluty. Dopiero teraz wiemy, że słynny twórca Tesli trzyma ułamek Bitcoina, który otrzymał jakiś czas temu od swojego przyjaciela. Jego podejście może w przyszłości się zmienić, ponieważ kryptowaluty mają wiele cech, które ceni sobie ten bogaty przedsiębiorca jak innowacyjność czy decentralizacja. Przypomnijmy także, że Elon Musk jest doradcą prezydenta Trumpa i działając w tej radzie pozytywnie opowiadał się za Bitcoinem.

Wiele innych osobistości świata wypowiadało się na temat kryptowalut w bardzo różnych sposób. Spora liczba zwolenników tego wynalazku to raczej ludzie ze świata biznesu lub branży rozrywkowej. Negatywnie wypowiadają się natomiast niektórzy inwestorzy i przedstawiciele władz. Trudno powiedzieć na ile Musk mówi prawdę o swoim kryptomajątku. Ten wizjoner od samego początku ma bardzo śmiałe plany co do swoich biznesów, co ostatnio udowodnił wysyłając w rakiecie kosmicznej swojej firmy SpaceX, jeden z modeli elektrycznego auta Tesla. Ostatnio również chce wprowadzać inne rozwiązania informatyczne jak tani internet satelitarny dla całego świata. O Elonie usłyszymy jeszcze nieraz i także w dynamicznie rozwijającej się branży walut cyfrowych.


Komentarze