Elon Musk: Dogecoin jest lepszy od Bitcoina

Wsparcie najbogatszego człowieka na świecie dla najsłynniejszej kryptowaluty-mema nie słabnie. W piątek (05.08) na łamach podcastu na youtubowym kanale FULL SEND PODCAST, Elon Musk po raz kolejny wypowiedział się na temat Dogecoina. Jego zdaniem blockchain Dogecoina posiada znacznie większą „zdolność transakcyjną” niż sieć króla kryptowalut, Bitcoina. Musk zwrócił także uwagę na to, że Dogeoin spełnia rolę pieniądza, gdyż można używać go do kupowania towarów w Tesli czy SpaceX, oraz płacić za przejazdy w innej firmie Muska – The Boring Company – która odpowiada za rozwój podziemnego systemu transportu publicznego (Loop), obecnie dostępnego tylko w Las Vegas.

Musk wyjaśniał we wspomnianym podcaście, że transakcje na blockchainie Dogecoina realizowane są w 60 sekund, podczas gdy w sieci Bitcoina zajmują aż 10 minut. Jego zdaniem to wystarczający powód, by uznać krypto-mema za skuteczniejszy system płatności. Musk chwalił także społeczność Dogecoina nazywając ją „przyjazną” i „beztroską”.

„Moje szczere wsparcie dla Dogecoina bierze się stąd, że Doge ma swoje memy i psy oraz poczucie humoru, przez co nie traktuje siebie zbyt poważnie. Myślę, że jest to dziwne nawet pomimo faktu, iż Doge został zaprojektowany właśnie jako absurd czy żart, ale jego rzeczywista całkowita przepustowość transakcyjna jest znacznie wyższa niż Bitcoina.”

Musk podkreślił także czynnik inflacyjny Dogecoina, który pozwala tworzyć 5 mld monet rocznie. Jego zdaniem możliwość „drukowania” Dogecoina zadziała na plus w długim terminie i przyczyni się do uznania wyższości Dogecoina nad Bitcoinem jako aktywa transakcyjnego. W tym miejscu odniósł się do dolara, którego „także drukuje się na potęgę, a który przecież świetnie sprawdza się jako waluta do transakcji.”

Gdy Dogecoin startował w roku 2013 jako „zabawna i przyjazna waluta internetu”, będąc w połowie żartem, a w połowie na serio, raczej nikt nie spodziewał się, że 9 lat później kryptowaluta-mem będzie zajmować 11 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która w momencie powstawania ninejszego materiału wynosi ponad 9 mld dolarów. Jakby tego było mało, Dogecoin cieszy się nieprzerwanym wsparciem najbogatszego człowieka na świecie, Elona Muska oraz innego sławnego miliardera, Marka Cubana i nic nie wskazuje na to, by owo wsparcie miało zniknąć.

Może Cię zainteresować:

Komentarze