Edward Snowden twierdzi, że to może być dobry czas na zakup Bitcoina

Edward Snowden podzielił się dzisiaj z użytkownikami Twittera swoimi przemyśleniami dotyczącymi Bitcoina. Mianowicie intuicja podpowiada mu, że znajdujemy się teraz w podobnym punkcie jak w okolicach marca 2020 roku czyli w momencie, w którym zaobserwować można „nieproporcjonalnie dużą panikę w porównaniu do jej przyczyn”. Jego zdaniem może to być bardzo dobry czas na zakup Bitcoina (BTC).

Przypomnijmy, że w marcu 2020 roku cena Bitcoina (BTC) zaliczyła solidny spadek do poziomów poniżej ok. 5,000$. Zdaniem byłego pracownika kontraktowego amerykańskich służb specjalnych NSA i CIA, obecny sentyment rynku bardzo mocno przypomina mu wspomniany marzec roku 2020, kiedy Bitcoin rozpoczął fazę konsolidacji. Podobnego zdania jest znany twitterowy analityk Michaël van de Poppe – „rynki po prostu się konsolidują” – przyznaje.

Intuicja Snowdena miała włączyć się po ostatnim spadku wartości Bitcoina (BTC) wywołanym spektakularnym upadkiem giełdy FTX. Snowden przyznał także, że choć rynek kryptowalut czeka jeszcze wiele kłopotów, tak po raz pierwszy od dawna czuje chęć powrotu.

Przebywający (wg oficjalnych informacji) w Federacji Rosyjskiej Snowden odniósł się także do bezczynności rządu Stanów Zjednoczonych wobec działań giełdy FTX i jej byłego CEO, Sama Bankmana-Frieda. Zdaniem Snowdena, „Biały Dom sankcjonuje i aresztuje dzieci za „przestępstwo” polegające na budowaniu narzędzi do ochrony prywatności, podczas gdy „organy regulacyjne” po cichu bawią się ze złodziejami, którzy właśnie obrabowali ponad 5 mln ludzi na miliardy dolarów”. Jedyną różnicę stanowi to, że wspomniani złodzieje byli jednocześnie darczyńcami politycznymi.

Zobacz też: Elon Musk twierdzi, że SBF „śmierdział” od początku

Elon Musk: to może być długa zima, ale BTC ją przetrwa

Swoją niezachwianą wiarę w Bitcoina (BTC), pomimo ostatnich spadków, utrzymuje także Elon Musk. W swoim dzisiejszym tweecie przyznał, że prawdopodobnie czeka nas długa zima, jednak Bitcoin (BTC) z pewnością ją przetrwa. Niestety Musk nie podzielił się z obserwującymi opinią o tym, czy to dobry czas na zakup Bitcoina (BTC).

Niezależnie od tego, co myślimy na temat obu panów, Snowdena i Muska, czy mamy ich za bohaterów, zdrajców, geniuszy czy sprytnych blagierów, rynek kryptowalut wielokrotnie udowadniał, że nawet jeden krótki tweet opublikowany w odpowiednim momencie potrafi obrócić sentyment o 180 stopni.

Swoją drogą ciekawe czy po zamieszkaniu w Rosji, Edward Snowden może zatweetować jakąkolwiek treść, która nie jest szczegółowo sprawdzana, analizowana i ewentualnie edytowana przez smutnych panów z Kremla. Tak czy inaczej facet posiada 5,4 mln obserwujących, a jego przemyślenia są przez wiele osób traktowane bardzo poważnie.

Zobacz też: Meta wprowadza możliwość tworzenia i handlu NFT na Instagramie

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx