eBay zaakceptuje kryptowaluty? Konferencja Consensus 2019

Od lat prowadzone są burzliwe dyskusje o wprowadzeniu płatności kryptowalutowych na platformie eBay. Jak możemy zauważyć w najnowszej kampanii marketingowej eBay, firma prawdopodobnie otwiera się na kryptowaluty, w tym Bitcoina. Kampanię ukazano na corocznej konferencji Consensus, która rozpoczęła się 13 maja, a kończy 15-stego maja. Nowa kampania największego portalu aukcyjnego na świecie może doprowadzić do znaczących ruchów na rynku kryptowalut. 

Reklama skupia hasła wokół akceptacji „walut cyfrowych”, tak więc możliwe jest, iż przyszłe zakupy będziemy wykonywać za pomocą Bitcoina, bądź innych krypto. Transparenty ukazane na konferencji Consensus w Nowym Jorku sugerują, że eBay wkroczy do branży krypto po zakończeniu powyższego wydarzenia. eBay to największy na świecie internetowy portal aukcyjny, który umożliwia sprzedaż i zakup dóbr między użytkownikami. Poprzez wdrożenie płatności krypto, rynek może sporo zyskać, szczególnie przez wejście „ulicy” do kryptowalut.

„Waluty cyfrowe. To się właśnie dzieje na eBay.” – czytamy na banerze z konferencji Consensus 2019

Umożliwiając swoim klientom płatności za pomocą Bitcoina i innych kryptowalut, portale te mogą wiele zyskać, szczególnie w środowisku walut cyfrowych. Z drugiej strony, firmy mogą doświadczać problemów z instytucjami finansowymi, które odradzają wykorzystania kryptowalut, gdyż „nie są wysarczająco uregulowanymi aktywami”. Jednakże, slogany przedstawione przez eBay mogą skłonić do trzeźwej konkluzji, iż przedsiębiorstwo nie zaakceptuje całkowicie kryptowalut. Poprzez chwytliwe banery, firma może wprowadzić płatności krypto we współpracy z firmami pośredniczymi, które będą przetwarzać płatności krypto na waluty FIAT, np. USD, EUR.

bitcoin consensus kryptowaluty giełda kryptowalut coinroom
źródło: pixabay.com

Konferencja Consensus 2019

Wydarzenie branżowe Consensus Conference to jedna z największych konferencji kryptowalutowych na świecie. Na konferencji ukazywane są nowe możliwości platform typu Ethereum, czy innowacyjnych rozwiązań opartych o rozproszoną księgę rachunkową (DLT). Wydarzenie w tym roku ma miejsce od 13 do 15 maja 2019 roku. Consensus to coroczne spotkanie świata technologii blockchain oraz kryptowalut. Konferencja zrzesza zarówno inwestorów, jak i przedsiębiorców, którzy prezentują swoje autorskie rozwiązania technologiczne. Wydarzenie przyciąga największe przedsiębiorstwa w branży, a także znane osobistości z Wall Street, czy instytucji finansowych (np. SEC).

Co sądzicie o działaniach eBay? Czy firma umożliwi płatności krypto na swoim portalu? Zapraszamy do dyskusji!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze