E-Trade uruchamia handel kryptowalutami dla 5 milionów użytkowników!

Jeden z największych brokerów ze Stanów Zjednoczonych i świata jest bliski wprowadzenia handlu kryptowalutami dla 5 milionów użytkowników platformy.Handel kryptowalutami

Nowa ekonomia nadchodzi, a tradycyjni inwestorzy obawiają się, że nie będą umieć się w niej odnaleźć. W takich sytuacjach przychodzą z pomocą firmy świadczące kompleksowe usługi finansowe online. U brokerów nie trzeba się martwić o klucze prywatne, adresy publiczne, portfele itd. Wszystko wskazuje na to, że w tym przypadku mamy do czynienia z firmą brokerską E-Trade. E-Trade zamierza wejść na rynek cyfrowych walut już w najbliższym czasie.

Wedle informacji, jakie donosi Bloomberg oraz dziennikarz NY Times, Nathaniel Popper E-Trade przygotowuje się do uruchomienia handlu Bitcoinami i Etherem:

W ślad za TD Ameritrade, który po cichu otwiera handel Bitcoinem dla niektórych swoich klientów, właśnie powiedziano mi, że eTrade przygotowuje się do rozpoczęcia oferowania handlu Bitcoinem i Etherem swoim 5 milionom użytkowników i właśnie finalizują trzecią stronę, aby faktycznie posiadać monety.

Firma nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła wyżej przedstawionym informacjom, ale możemy przypuszczać, że coś jest na rzeczy.

E-Trade

Broker E-Trade, który również lubi siebie opisywać jako E*TRADE, to blisko 40-letnia korporacja finansowa świadcząca usługi dla całego świata. Handel na elektronicznej platformie odbywa się w oparciu o kontrakty futures, opcje, papiery wartościowe, fundusze powiernicze itp.

31 grudnia 2018 firma miała 4,9 miliona kont brokerskich, a saldo należności wynosiło ogółem ponad 9,5 miliarda dolarów. W 2018 platforma przeprowadziła ponad 282 tysiące (średnio) transakcji dziennie.

Warto dodać, że E-Trade to jeden z najlepszych internetowych brokerów, plasuje się wśród takich marek jak Fidelity Investments czy Interactive Brokers. Portal Investopedia przyznał E-Trade tytuł m.in. najlepszego brokera dla początkujących, najlepszych aplikacji mobilnych do handlu i wiele innych.

Co myślicie o przygotowaniach E-Trade do wejścia na rynek kryptowalut? Jesteście odpowiedzialni w całości za swój handel kryptowalutami czy zdarza Wam się korzystać z usług brokera? Zapraszamy do wymiany myśli poniżej w komentarzach!

Komentarze