Dyrektor Ripple zamierza zdetronizować system SWIFT

źródło: pixabay.com
2 366

W sieci krążyły pogłoski o planowanym partnerstwie zespołu Ripple oraz stowarzyszenia na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT). Pogłoski te rozwiały słowa CEO RippleLabs, który chce wyeliminować płatnośći SWIFT dzięki produktom Ripple. Brad Garlinghouse został zaproszony do udzielenia wywiadu w agencji prasowej Bloomberg, gdzie poruszył wady funkcjonowania systemu SWIFT oraz tradycyjnej bankowości.

„Technologie, których banki używają do dnia dzisiejszego, zostały opracowane wiele lat temu i tak naprawdę nie ewoluowały ani nie nadążały za rynkiem. Swift oświadczył nie tak dawno temu, że nie widzieli blockchainu jako rozwiązania dla bankowości korespondenckiej. Aktualnie mamy ponad 100 klientów, którzy się z tym kompletnie nie zgadzają” – powiedział CEO RippleLabs, Brad Garlinghouse

Po tym jak rząd USA zmusił stowarzyszenie SWIFT do zerwania współpracy z ponad 70 bankami w Iranie, Brad Garlinghouse, dyrektor generalny RippleLabs, powiedział, iż jego firma zdobywa nowych klientów, gdyż firmy finansowe szukają innowacyjnej technologii. Jak powiedział Brad Garlinghouse, Ripple spełnia wszystkie cechy prawidłowego ekosystemu transakcyjnego. Jest on szybszy i bardziej stabilniejszy niż sieć bankowa Swift.

Ripple
źródło: pexels.com

xRapid i Ripple Net

Jak informował zespół Ripple w lipcu br., platforma xRapid będzie wykorzystywana przez wiele przedsiębiorstw płatniczych. Alistair Constance, dyrektor generalny MercuryFX, powiedział magazynowi Fortune, że został przekonany do dołączenia do pierwszej grupy klientów xRapid po przeprowadzeniu dwóch testów produktu. Pilotażowa wersja polegała na wysłaniu kilku tysięcy dolarów w małych nominałach na cele charytatywne w Meksyku. Constance powiedział, że ​​aby wysłać 1000 dolarów za pośrednictwem metody status quo, reprezentowanej przez międzynarodową sieć płatności SWIFT, zajęłoby to od 2 do 3 dni, a koszt całej operacji wyniósłby od 40 do 75 dolarów. Jak stwierdzili, dzięki XRapid, firma MercuryFX była w stanie dokonać płatności w dwie minuty, kosztem „kilku centów”.

Produkt płatności transgranicznych xRapid minimalizuje koszty płynności środków i dostarcza niższe koszty transakcji i skalowalności zasobów cyfrowych XRP, a także poprawia szybkość finalizowania transakcji. Ale aby xRapid osiągnął największy sukces, musi istnieć zdrowy ekosystem partnerów w zakresie wymiany zasobów cyfrowych na całym świecie – twierdzi firma. Dzięki możliwościom xRapid, płatności mogą być przenoszone z jednej waluty – na XRP – i z powrotem do innej waluty FIAT.

RippleNet zapewnia płatności na żądanie w czasie rzeczywistym do sprzedaży detalicznej i korporacyjnej. Obniżony zostaje całkowity koszt transakcji, poprzez wydajne przetwarzanie. RippleNet zmniejsza wymagania do wysłania płatności międzynarodowych. Standaryzowana technologia umożliwia przekazywanie i rozliczanie transakcji między bankami ze zwiększoną prędkością, przejrzystością i wydajnością.

Co sądzicie o produktach Ripple? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze