Dwa bardzo udane ICO zbierają ponad 75 milionów dolarów!

Maj okazał się być bardzo dobry dla dwóch rozwijających się projektów. Mogliśmy być świadkami albo i uczestnikami, ponieważ miały miejsce udane ICO, które razem osiągnęły ponad 75 milionów dolarów!

Aragon

Aragon to platforma zarządzania dla zdecentralizowanych organizacji i 17 maja zakończyło się ICO, które okazało się być bardzo udane. W 26 minut trwania ICO zebrano około… 275 000 ETH czyli 25 milionów dolarów! Przez pierwsze 3 bloki zbierania na konto projektu przychodziło około 122 000 dolarów na sekundę. W ten sposób ICO Aragon stało się 5 największym crowdfundingowym wydarzeniem w historii. A jeśli patrzymy na to z perspektywy kryptowalut i blockchaina to trzecie po DAO.  

Tokenów ANT będzie całkowicie 39 609 523 a obecnie w obiegu są ponad 33 miliony.Odbyło się 2 916 transakcji wykonanych przez 2403 kupujących a aktualny kurs możecie zobaczyć na giełdzie Bittrex lub Liqui. Teraz deweloperzy zdecydowanie poczuli presję przez ogrom zaufania jakim zostali obdarzeni i przygotowują się na kolejne kroki opisane w tym dokumencie. Dowiadujemy się z niego o prywatnej wersji beta w październiku tego roku i poprzedzającym ją 3 miesięcznym okresie kiedy łowcy błędów będą mogli zarobić na weryfikowaniu kodu.

Źródło: Blog Aragon

Zastanawiacie się pewnie jaki projekt oparty na blockchain znajduje się na drugim miejscu i ile zebrał? 

MobileGo

Było to MobileGo i ten projekt 24 maja zebrał aż $53 069 235, tak więc kolejne udane ICO. Będzie to platforma gamingowa, której tokeny będą opierały się na Ethereum i Waves. Deweloperzy chcą rozwinąć zdecentralizowany rynek gier poprzez zdecentralizowane rozgrywki, turnieje, market, wewnątrz aplikacji na androida – Gamecredits Mobile Store. Jak wiadomo rynek gier jak i kryptowalut rozwija się bardzo dynamicznie, a połączenie obu może spowodować rewolucję. Tokenów będzie całkowicie 100 milionów a połowa sumy zebrana podczas ICO zostanie przeznaczona na marketing bezpośredni, 20% na rozwój MobileGo, 30% na kwestie prawne, licencje itd.

Źródło: MobileGo

Źródło z listą projektów: en.wikipedia.org

Z uwagą będziemy obserwowali oba wspomniane dzisiaj projekty aby sprawdzić jak duża ilość środków pozyskanych z ICO przełoży się na rozwój pomysłu.

 

 

Komentarze