Dubajczycy będą mogli opłacać rachunki za pomocą kryptowaluty

fot. Creative Commons/Wikipedia
2 261

Już niedługo, obywatele i mieszkańcy Dubaju będą mogli dokonywać płatności cyfrowych za opłaty szkolne, rachunki i zakupy detaliczne za pomocą kryptowaluty. Zespół kryptowaluty Pundi X podjął współpracę z oficjalnym rządowym biurem kredytowym Dubaju oraz partnerami dystrybucyjnymi, dzięki czemu mieszkańcy będą posiadać możliwość spłaty rachunków, zadłużeń i innych opłat za pomocą waluty cyfrowej. 

„Z dumą ogłaszamy dziś, że wraz z oficjalnym rządowym biurem kredytowym Dubaju i naszymi regionalnymi partnerami dystrybucyjnymi, laboratoriami ebooc i lojalnościowymi, wprowadzimy płatności cyfrowe do sektora publicznego w historycznym dla Dubaju momencie adopcji blockchainu” – napisał zespół Pundi X na blogu

Konsumenci najbardziej rozwiniętego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą mogli używać waluty cyfrowej do dokonywania płatności detalicznych w sklepie, płacenia za usługi rządowe, opłaty telekomunikacyjne i szkolne w rządowych witrynach sklepowych za pośrednictwem Emcash – cyfrowej waluty Dubaju uruchomionej przez firmę emcredit, wspieraną przez państwo spółkę zależną od Dubajskiego Departamentu Rozwoju Gospodarczego. Płatności będą dokonywane za pośrednictwem specjalnie stworzonego urządzenia POS Pundi X stworzonego dla laboratoriów fintech Ebooc. Współpraca ma celu wyemitowanie kryptowaluty przeznaczonej na prowadzenie stabilnego, cyfrowego odpowiednika dirhama ZEA (jednostka monetarna ZEA).

„Wprowadzenie płatności opartych na technologii blockchain do sfery rządowej jest ważnym krokiem w rozwoju tej innowacji. Najbardziej rozwinięta gospodarka na Bliskim Wschodzie czyni dziś historyczny moment dla rzeczywistego zastosowania technologii, która do tej pory obiecuje tak duży potencjał. Z dumą współpracujemy z Emcredit i wspieramy ich wizję wspierania klientów poprzez innowacje technologiczne” – powiedział Zac Cheah, dyrektor generalny Pundi X

kryptowaluty
źródło: pixabay.com

Kryptowaluty i blockchain w dubajskim banku sztuki

Dubai ArtBank, pierwszy na świecie cyfrowy bank sztuki, zainicjowany przez Dubajski Urząd Kultury i Sztuki, wprowadził nową kryptowalutę „Dubai Art Cryptocurrency”. Nowa powstała kryptowaluta posłuży do zarządzania kolekcjami sztuki i transakcjami związanymi ze sprzedażą i kupnem dzieł sztuki. Dubaj i nowe technologie? Nic zaskakującego. Chociaż w tym przypadku jest to bardzo pozytywna i ciekawa inicjatywa, co pozwoli zwiększyć liczbę użytkowników kryptowalut. Dubaj słynie z bogactwa, a tym samym z ciekawych i przede wszystkim – drogich wystaw dzieł sztuki.

Co sądzicie o współpracy zespołu Pundi X z rządowym biurem kredytowym Dubaju? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze