Drobni inwestorzy spełniają wreszcie swoje marzenia o posiadaniu 1 BTC

25 507

Drobni inwestorzy mogą wreszcie spełnić swoje marzenia – 1 BTC kosztuje tylko 20 000$

Bitcoin notowany jest w ostatnich dniach w okolicy 20 000 USD po raz pierwszy od 2020 roku. Drobni inwestorzy znaleźli swoją szansę na spełnienie marzeń o posiadaniu co najmniej 1 BTC.

Odkąd pierwsi inwestorzy Bitcoina (BTC) stali się milionerami, gdy ekosystem zyskał ogromną popularność wraz z włączeniem Internetu do głównego nurtu, inwestorzy na całym świecie spieszyli się, aby zgromadzić jak najwięcej z 21 milionów BTC — jednego Satoshi naraz.

Bitcoin notowany jest w ostatnich dniach w okolicy 20 000 USD po raz pierwszy od 2020 roku. Drobni inwestorzy znaleźli swoją szansę na spełnienie marzeń o posiadaniu co najmniej 1 BTC.

20 czerwca Cointelegraph poinformował, że liczba adresów portfeli Bitcoina zawierających co najmniej jeden BTC wzrosła o 13 091 w ciągu zaledwie siedmiu dni.

Podczas gdy całkowita liczba adresów posiadających 1 BTC uległa zmniejszeniu podczas ostatniego krachu, społeczność kryptograficzna na Reddit nadal wita nowych inwestorów kryptograficznych, którzy starali się zostać graczem typu „wholecoiner”.

Redditor arbalest_22, który udostępnił powyższy zrzut ekranu, ujawnił, że zgromadzenie 1 BTC w ciągu kilku miesięcy od 14 lutego 2021 roku kosztowało go w sumie około 35 000 $ a zamierza zgromadzić ponad 2 BTC.

Arbalest_22 zaczął kupować BTC na giełdzie kryptograficznej Coinbase, ale później zaczął używać Strike z powodu niższych opłat. Dzieląc się planami na przyszłość, stwierdził:

„Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł traktować Bitcoina bardziej tak, jak bogaci ludzie traktują nieruchomości i zaciągają pożyczki. Wtedy jak ocenia po prostu spłaci starą pożyczkę nową. Boom, dochód wolny od podatku”.

W ślad za tym inny użytkownik Reddita, Evening-Main-5860, również napisał, że obecnie jest w stanie posiadać 1 BTC po w dużej mierze przestrzeganiu strategii uśredniania kosztów dolara (DCA), w której regularnie kupował mniejsze ilości BTC przez długi czas:

„Udało mi się złapać spadający nóż i kupić wystarczająco dużo, aby pokonać linię mety. Nie było to łatwe zadanie. Jestem zwykłym facetem, który prowadzi zwyczajne życie”.

Według danych Glassnode, od 15 czerwca do 25 czerwca łączna liczba adresów portfeli Bitcoina posiadających ponad 1 BTC wzrosła o 873.

Podczas gdy spadające ceny BTC są postrzegane przez wielu jako okazja inwestycyjna, trendy wyszukiwania Google podkreślają tendencję innych inwestorów do spekulacji na temat jego upadku.

Wyniki wyszukiwania Google odzwierciedlają szczytowy niepokój rynków kryptowalut po tygodniach nieustannych wyprzedaży cen aktywów.

Opisywany przez zachodnie media trend kupowania przez małych inwestorów 1 całego Bitocina w jednym kawałku albo systematyczne zbieranie do docelowej wielkości 1 BTC jest trendem obecnym także wśród wielu Polaków. Osobiście doświadczyłem takiego zachowania u ludzi, którzy absolutnie nie niezniechęcającą się okresem dekoniunktury i których to w ogóle nie obchodzi. Jednak wolą kupić 1 BTC niż trzymać pieniądze w banku i cieszyć się pozornym bezpieczeństwem.

To jest bardzo ciekawa sytuacja dla badaczy rynku i psychologów.

Komentarze