Dow Futures, Apple, Nikola, FedEx | 5 rzeczy, które warto wiedzieć na dziś

Kontrakty futures na akcje rosną. Fed odbędzie dwudniowe obrady. Apple organizuje wydarzenie „Time Flies”. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd weźmie pod lupę Nikola w sprawie roszczeń o oszustwo. City dalej będzie redukować kadry. Słowem dzieje się całkiem sporo, dlatego zapraszam do lektury!

Rośnie wartość kontraktów terminowych

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły we wtorek. Poprawiły się dane finansowe Chin, a Wall Street wyczekuje spotkania Rezerwy Federalnej. Sesje zamknęły się wyżej ze względu na kilka większych transakcji korporacyjnych, które w znacznym stopniu podniosły nastroje inwestorów.

Kontrakty powiązane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 172 punkty, kontrakty terminowe S&P 500 zyskały 22 punkty, a Nasdaq – 104 punkty.(…)Dow wzrósł o 327 punktów, czyli o 1,18%, do 27.993, S&P 500 wzrósł o 1,27%, a Nasdaq o 1,87%”.

Nvidia ogłosiła przejęcie Arm Holdings, o czym pisaliśmy więcej tutaj. Gilead Sciences (GILD) zapowiedział kupno Immunomedics (IMMU) za 21 mld dolarów. Wartość akcji Oracle zwiększyła się po tym jak gigant oprogramowania pokonał Microsoft zostając dostawcą technologii dla chińskiego TikToka.

Spotkanie Fed w sprawie stóp procentowych

Rezerwa Federalna rozpoczyna dziś dwudniowe obrady w sprawie ustalenia stóp procentowych. Decyzja zapadnie w środę po południu. Prawdopodobnie bank centralny dalej będzie utrzymywał stopy procentowe na poziomie bliskim zeru.

„We wtorek spodziewane są raporty o zarobkach z FedEx (FDX) – Get Report, Adobe (ADBE) – Get Report i Cracker Barrel (CBRL) – Get Report”.

Apple i “Time Flies”

Dziś Apple organizuje wydarzenie “Time Flies”, na którym mają zostać zaprezentowane nowe produktyod Apple. Otwarty dla publiczności event będzie koncentrował się wokół premiery nowych Apple Watch oraz iPadów. W najbliższych tygodniach firma uruchomia również nowe systemy operacyjne iOS14, watchOS 7, tvOS 14 i macOS Big Sur. Wydarzenie może być punktem zwrotnym dla niedźwiedziego sentymentu dla akcji Apple, który trwa od początku września.

Inwestorzy wyczekują newsów dotyczących nowego iPhone’a, lecz pozostałe produkty również mogą wpłynąć na pozytywne odbicie wykresu.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd bada Nikola Corporation

Korporacja jest oskarżona o oszukanie inwestorów na temat swoich perspektyw biznesowych. Trevor Milton, dyrektor generalny miałby przedstawiać fałszywe oświadczenia.

„…wkrótce po ogłoszeniu partnerstwa Nikoli z General Motors (GM) i wynikająca z niego pozytywna reakcja na kurs akcji, miała na celu dostarczenie fałszywego wrażenia inwestorom i negatywną manipulację rynkiem w celu uzyskania korzyści finansowych dla krótko-sprzedawców, w tym dla samego Hindenburga”.  

Komisja zbada roszczenia Hindenburg Research w celu ustalenia czy Nikola złamała prawo papierów wartościowych.

„Akcje Nikola wzrosły o ponad 11% w poniedziałek, ale w transakcjach przedrynkowych wtorek spadły o 5,85% do 33,70 USD”.

Citigroup i cięcia kadrowe

Citigroup wznowi w tym tygodniu redukcję kadr. Niemniej jednak dotkną one mniej niż 1% jego globalnego personelu. Firma wyraża swój smutek związany z pożegnaniem pracowników, oferuje odprawy oraz ewentualny udział w rekrutacjach wewnętrznych do innych części banku.

Inną kwestią jest fakt, iż City dostanie naganę z Biura Walutowego i Rezerwy Federalnej za swoje zawodne systemy zarządzania ryzykiem, ogólne braki w infrastrukturze i słaby poziom funkcji kontrolnych banku. Prezes zarządu, Michael Corbata ustąpi ze stanowiska w przyszłym roku.

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

 

Komentarze