TRUMP 2020, czyli zakład o reelekcję Donalda Trumpa

Giełda kryptoderywatyw uruchomiła kontrakt futures TRUMP 2020, który jest zakładem o reelekcję Donalda Trumpa w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Jeżeli jesteście traderami, spekulantami, a nie wiecie jeszcze jak zarobić na nadchodzących wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, to przyjrzyjcie się TRUMP-2020

Zero albo jeden

We środę (5 lutego) zakończył się proces impeachmentu Donalda Trumpa, prezydenta Stanów Zjednoczonych. Amerykański senat odrzucił dwa artykuły oskarżające prezydenta o nadużycia władzy i utrudnianie prac parlamentu, tym samym wydając wyrok uniewinniający. W takim wypadku Donald będzie próbował przedłużyć swoje stanowisko w listopadowych wyborach. 

Po uniewinnieniu Donalda Trumpa giełda kryptoderywatyw FTX uruchomiła kontrakt futures o nazwie TRUMP z okazji nadchodzących wyborów prezydenckich w tymże roku. TRUMP 2020 jest swoistym zakładem o to, czy Donald Trump utrzyma się na stanowisku prezydenta – czy znów zostanie wybrany. 

Kontrakty futures TRUMP wygasną do jednego dolara (1$), jeżeli Donald Trump wygra wybory, w przeciwnym wypadku do zera (0$). 

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada 2020 roku a kandydat, który otrzyma co najmniej 270 głosów elektorskich, zostanie wybrany prezydentem.

Kontrakty wygasną 5 listopada 2020.

W chwili pisania tego artykułu, cena jednego kontraktu TRUMP wynosi 0,62 dolara. Teoretycznie, pomijając stopy procentowe, prowizje, spread itd., cena jednego kontraktu powinna odpowiadać prawdopodobieństwu reelekcji Donalda Trumpa. Oznacza to, że w ten czas jest na to 62% szansy. 

Aktualnie na rynku jest blisko 300 tys. otwartych pozycji, z kolei obrót (24h) wynosi nieco ponad 45 tys. TRUMP.

Giełda kryptowalutowych instrumentów pochodnych FTX wyjaśnia w komunikacie, że handel kontraktami TRUMP jest zabroniony dla obywateli USA, Kanady, UE, Hongkongu, Wielkiej Brytanii i dla kilku innych jurysdykcji. 

Jak Wam się podoba zakład o dalszą prezydenturę Donalda Trumpa w formie kontraktów futures? Umowa zostanie ustalona na 1 w przypadku reelekcji, na 0 w przeciwnym razie. Co typujecie? 
Komentarze