Dolar amerykański mocny rekordowo – kryptowaluty nie spadły

Dolar amerykański mocny rekordowo – kryptowaluty jednak nie spadają

To był raczej spokojny tydzień na rynku kryptowalut, jeśli chodzi o akcję cenową, ponieważ zdecydowana większość tokenów w pierwszej setce odchyliła się o mniej niż 5% w obie strony w ciągu ostatnich siedmiu dni, podczas gdy dolar amerykański wzrósł do najwyższego poziomu od 20 lat.

Dane z TradingView pokazują, że po wspinaniu się w górę we wczesnych godzinach handlu w piątek, aby osiągnąć dzienny szczyt na poziomie 20 460 USD, cena Bitcoina (BTC) spadła z powrotem poniżej 20 000 USD w sesji popołudniowej, depcząc niedźwiedziom po piętach, gdy próbowali bronić psychologicznie ważny poziom wsparcia.

Brak aktywności na rynku został poruszony w porannym podsumowaniu Bitcoina przez starszego analityka rynku Jima Wyckoffa, który zauważył, że „cichszy i boczny handel dominuje w tym tygodniu”.

To nie jest czas na automatyczne inwestowanie, jednak „historia pokazuje, że wrzesień może być trudny dla rynków finansowych”, ostrzegł Wycoff.

„Szukaj większej zmienności kryptowalut w nadchodzących tygodniach. Byki na Bitcoinie potrzebują świeżej mocy, aby przełamać trend spadkowy, który wciąż utrzymuje się na wykresie dziennym.”

Ważne poziomy do obserwacji

Niezależny analityk rynku i użytkownik Twittera, il Capo z Crypto, zamieścił poniższy wykres, w którym zauważył, że BTC przebił się przez „główną linię trendu spadkowego”.

Według il Capo, „byczym potwierdzeniem krótkiej akcji byłoby przełamanie oporu 20700-20800 dolarów”, co może spowodować wzrost ceny do 22500-22800 dolarów”.

Z drugiej strony, aby anulować możliwość wzrostu, cena BTC musiałaby spaść poniżej 19 500 USD, podczas gdy „głównym potwierdzeniem byłoby czyste wybicie 19 000 USD”.

Jak na razie cena Bitcoina nadal waha się w handlu między tymi dwoma scenariuszami, więc tylko czas pokaże, jak zostanie rozegrana.

Nudny tydzień dla altcoinów

Na rynku altcoinów nie było wiele znaczących sytuacji, ponieważ szerszy ekosystem kryptograficzny czeka na poważny rozwój, taki jak zbliżające się połączenie Ethereum.

Najlepsze wyniki na wykresie 24-godzinnym dotyczą wzrostu o 18% Voyagera (VGX), wzrost o 10,28% tokenu ABBC Coin (ABBC) i wzrost o 8,3% na Yearn.finance (YFI), Optimism (OP) i 1inch Network (1inch).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 972 miliardy dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 39%.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-09-02/Cryptos-trade-flat-as-the-U-S-dollar-continues-to-strengthen.html

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx