AKTUALIZACJA | Do giełd kryptowalut operujących w Polsce | Wzywamy do udzielenia odpowiedzi na ważne pytania!

Aktualizacja 17.07.2019

W oczekiwaniu na publikację naszego podsumowania wczorajszego spotkania z przedstawicielami giełd i kantorów przypominamy, że cały czas czekamy na dostarczenie do redakcja@bithub.pl odpowiedzi na pytania postawione niżej od BitBay, Coinquista, BitClude, Tokeneo, Coxi.io

Coindeal, którego przedstawicieli nie było wczoraj na spotkaniu w siedzibie TJS przesłał do nas swoje odpowiedzi. Dziękujemy. Zgodnie z komunikatem z wczoraj, z publikacją czekamy na odpowiedzi od pozostałych giełd do piątku 19.07.2019 włącznie. Po tym terminie przygotujemy obszerną publikację odpowiedzi od wszystkich giełd, które zdecydują się nam je przesłać.

Chcielibyśmy prosić o udzielenie wyczerpującej odpowiedzi na każde z pytań (również 11-ste)!

UWAGA!!!

Jeżeli ktoś z Czytelników ma dodatkowe pytania, które nie zostały zadane przez nas ani na spotkaniu lub nie udzielono na nie odpowiedzi prosimy o kontakt na redakcja@bithub.pl wskazując giełdę/ giełdy, którym chcecie je zadać.

Artykuł z 16.07.2019

Wydarzenia ostatniego tygodnia w sprawie Bitmarketu pokazały dobitnie, że są sprawy i informacje, które są oczekiwane przez społeczność korzystającą z usług oferowanych przez giełdy. Giełda kryptowalut nie może być miejscem, które zamyka się z dnia na dzień, pozostawiając wiele pytań bez odpowiedzi.

W związku z powyższym została przygotowana lista pytań do giełd kryptowalut aktualnie oferujących swoje usługi klientom na polskim rynku. Serdeczne podziękowania dla forumowicza g100 za podjęcie współpracy z redakcją Bithub.pl w tym zakresie.

Pytania do giełd kryptowalut (na odpowiedzi czekamy do 19.07.19 na redakcja@bithub.pl):

1) Kim są (imię i nazwisko, funkcja) główne osoby odpowiedzialne za giełdę pod względem operacyjnym?
2) Jaka jest struktura właścicielska i kim są główni beneficjenci (osoby fizyczne i prawne) zysków wypracowywanych przez giełdę?
3) Jakie spółki (nazwa, kraj rejestracji, numer w rejestrze, adres do korespondencji) wchodzą w skład grupy? Jakie są pomiędzy nimi powiązania kapitałowe i za jaką część biznesu odpowiadają?
4) Które spółki są dysponentami depozytów krypto i fiat?
5) Jakie firmy zewnętrzne pośredniczą w płatnościach?
6) W jakim kraju znajduje się infrastruktura komputerowa, na której odbywa się faktyczny handel?
7) Z jaką częstotliwością są wykonywane kopie zapasowe krytycznych danych (salda, historia transakcji) i jak długo przechowywane?
8) Czy operator giełdy, albo osoby bezpośrednio z nią związane, handluje(-ą) na wlasnym rynku?
9) Czy giełda na dzień 15.07.2019 ma pokrycie całości środków zdeponowanych przez klientów i nie operuje na tzw. rezerwie cząstkowej?
10) Czy środki zdeponowane przez klientów są reinwestowane bez ich wiedzy?
11) Jakie są adresy tzw. cold wallets dla głównych kryptowalut BTC, ETH, XRP, LTC, BCH (niepotrzebne skreślić)?
12) W jaki sposób będą pokrywane nieprzewidziane straty wynikające z kradzieży, awarii itp.?

Powyższa lista pytań została aktualnie skierowana do giełd Coindeal i Bitbay. Czekamy na Państwa odpowiedzi zgodnie z instrukcją w podlinkowanych wyżej postach i na redakcja@bithub.pl do końca bieżącego tygodnia, tj. 19.07.2019. O przesłanie odpowiedzi prosimy również giełdę Bitclude, Coinquista, Coxi.io, Tokeneo, Coinbe.

Spotkanie w siedzibie TJS

Jednocześnie pragniemy zaprosić Wszystkich zainteresowanych tematem bezpieczeństwa środków klientów w polskich giełdach, kantorach ogólnie w branży kryptowalut. Jutro (wtorek) 16/07/2019 o godz 18:00 odbędzie się transmisja z biura Fundacji TJS ul. Stawki 2 31 piętro budynek Intraco. Transmisja na żywo.

Do wzięcia udziału w dyskusji zaproszeni zostali: BitBay, Bitcan, BitClude, Coindeal, Coinquista, Coxi,io , Igoria, Flying Atom.

Agenda Spotkania:

1. Omówienie sytuacji Bitmarketu.

2. Jak chronione są środki klientów w wyżej wymienionych podmiotach i czy są odpowiednio.

3. Jak powinny wyglądać regulacje by chronić klientów i móc dobrze świadczyć usługi

4. Pytania z chatu i od publiczności

Więcej informacji wkrótce

Bezpieczeństwo środków klientów w polskich giełdach, kantorach ogólnie w branży krypto.Jutro(wtorek) 16/07/2019 o godz…

Publiée par Rafał Zaorski sur Lundi 15 juillet 2019
Komentarze