David Marcus opuszcza Coinbase. Facebook rozwija zespół ds. blockchainu

David Marcus, szef specjalnej grupy ds. blockchainu największego portalu społecznościowego na świecie, Facebooka, zrezygnował z członkostwa w zarządzie Coinbase, którego był członkiem od grudnia 2017 roku. Marcus dołączył do zarządu Coinbase, aby wspierać i rozwijać platformę, głównie o rozwiązania blockchain. Jak sam mówi, zdecydował się opuścić zarząd z powodu nowego zespołu blockchain, który buduje na Facebooku.

Facebook ujawnił w maju, że buduje zespół skupiający się na aplikacjach blockchain, na których czele stanie David Marcus. Marcus jest byłym prezesem PayPala i obecnym wiceprezesem produktów przesyłania wiadomości na Facebooku, gdzie kieruje jednostką Facebook Messenger. W grudniu 2017 r. Marcus został powołany do zarządu Coinbase, z którego odszedł.

„Z powodu nowej grupy, którą tworzę na Facebooku w ramach blockchainu, zdecydowałem, że byłoby właściwe, abym zrezygnował z zarządu Coinbase” – powiedział Marcus w oświadczeniu

Facebook i rynek kryptowalut

Podczas gdy Facebook jeszcze nie ogłosił, w jaki sposób zamierza wykorzystać technologię blockchain, niektórzy analitycy uważają, że firma pójdzie w ślady innych graczy i wyda własną kryptowalutę lub token. Jeśli tak się stanie, miejsce na pokładzie w Coinbase może być postrzegane jako konflikt interesów, ponieważ Marcus może lobbować na giełdzie, by wymieniać hipotetyczny token Facebooka. Powiązanie Facebooka z Coinbase przyniosłoby pewne komplikacje, gdyż Coinbase działa na wysoce regulowanych rynkach finansowych.

„Płatności za pomocą kryptografii są teraz bardzo drogie, bardzo powolne, więc różne społeczności, które korzystają z różnych zasobów, muszą naprawić wszystkie problemy techniczne, a kiedy dotrzemy na miejsce pewnego dnia, może zrobimy coś”- powiedział w maju br. w wywiadzie dla CNBC

Grudniowy tweet Marcusa, gdy oświadczył o dołączeniu do Coinbase.

Facebook i styczniowy zakaz reklamowania kryptowalut

Należy również przypomnieć bardzo ważną informację związaną z Facebookiem i rynkiem kryptowalut. Facebook zablokował w styczniu możliwość wyświetlania reklam o charakterze ICO i kryptowalut na swoim portalu. Zespół opisał je jako zagrożenie dla swoich użytkowników, określając waluty cyfrowe oraz ICO jako potencjalne oszustwa.

Co sądzicie o przyszłych działaniach facebooka w związku z technologią blockchain, bądź kryptowalutami? Zapraszamy do dyskusji!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx