Darek Dziduch (FXMAG) odpowiada na argumenty Szczepana Bentyna

źródło: pixabay.com
1 838

Ponownie wracamy do tematu Pracowni Nowych Technologii, a raczej dyskusji pomiędzy Szczepanem Bentynem a Darkiem Dziduchem, redaktorem portalu FXMAG. Tym razem opisujemy materiał live Darka, który odnosi się do odpowiedzi Szczepana Bentyna. Na wstępie należy zaznaczyć, iż materiał Szczepana Bentyna był odpowiedzią na artykuł portalu FXMAG, w którym przedstawiono aktualną sytuację inwestorów Pracowni Nowych Technologii, przedsiębiorstwa świadczącego usługi związane z wydobywaniem kryptowalut.

Przybliżmy raz jeszcze całą sytuację związaną z Pracownią Nowych Technologii. Jest to spółka komandytową trudniącą się wydobywaniem kryptowalut z użyciem sprzętu miningowego chińskiej firmy Bitmain. Pracownia Nowych Technologii oferuje usługi miningowe, a każda osoba zainteresowana inwestycją w spółkę mogła przeznaczyć środki na lokowanie ich w działalność PNT. Działalność opierała się na wydobywaniu kryptowalut, a inwestorzy mieli otrzymywać środki finansowe, otrzymane z wydobytych przez spółkę kryptowalut.

Jednakże, rok 2018 przyniósł bessę na rynku kryptowalut, co kompletnie odmieniło funkcjonowanie przedsiębiorstw branżowych, a tym samym spadek opłacalności działań operacyjnych. W tym przypadku chodzi o wydobywanie walut cyfrowych. Wiele kopalni na całym świecie stało się nierentownych, a najbardziej utracili na tym inwestorzy, tracąc ogromne kwoty pieniędzy. Działaniom Pracowni Nowych Technologii zarzuca się podejmowanie złych decyzji inwestycyjnych, począwszy od zakupu sprzętu miningowego, do braku transparentności informacji między inwestorami a zarządem spółki.

Wczoraj Darek Dziduch odniósł się do oświadczenia Szczepana Bentyna. Według Darka redakcja FXMAG opisała sytuację inwestorów PNT, która z punktu widzenia obserwatorów nie wygląda dobrze.

bitcoin kryptowaluty
źródło: pexels/pixabay

Relacje wideo Szczepana oraz Darka

W niedzielnej relacji wideo Szczepana, odpowiedział on na argumenty, które przytoczyła redakcja portalu FXMAG w związku z aktualną sytuacją Pracowni Nowych Technologii. Szczepan poczuł się zaatakowany przez argumenty i przytoczone przez Darka dowody w postaci wypowiedzi inwestorów PNT.  Darek zaznaczył, że artykuł FXMAG odnosił się do sytuacji ekonomicznej samego przedsiębiorstwa, a nie konkretnej persony (w tym przypadku prezesa PNT). Niemniej jednak Szczepan Bentyn pełni stanowisko prezesa spółki, co automatycznie stawia jego osobę w roli głównego przedstawiciela przedsiębiorstwa. To z automatu wywołało go do odpowiedzi.

Szczepan w swoim materiale poruszył temat braku transparentności informacji w spółce. Stwierdził, że nie rozumie „zarzutów” wobec braku transparentności na linii inwestor-zarząd, gdyż upublicznianie poufnych informacji spółki jest łamaniem polskiego prawa, a inwestorzy mieli dostęp do wszystkich potrzebnych informacji. Szczepan dodał, iż Darek (oraz inwestorzy) złamali prawo przez upowszechnianie danych spółki, objętych klauzulą poufności. Dariusz oświadczył, że prawa nie złamał z racji, iż nie jest powiązany z PNT jako wspólnik. Swoją argumentację poparł przytoczeniem odnoszącej się to tego podstawy prawnej.

To tylko niektóre z wątków, które zostały poruszone w całej sprawie. Całość materiału możecie obejrzeć poniżej. Nie ukrywamy, iż udostępnienie danych odnoszących się do transakcji zawartych przez PNT byłoby ogromnym krokiem w celu podsumowania całej sprawy i sprostowania, czy bezpośrednim powodem kryzysu firmy były decyzje biznesowe. Będziemy nadal z uwagą śledzić sprawę PNT informując Was na bieżąco.

Komentarze