Czy transakcje na Bitcoinie są rzeczywiście anonimowe i możliwe do śledzenia?

Czy transakcje na Bitcoinie są rzeczywiście anonimowe i możliwe do śledzenia?

1. Czy można prześledzić transakcję Bitcoin?

Dzięki eksploratorom blockchain można łatwo śledzić transakcje na Bitcoinie, ale anonimowe przeprowadzanie transakcji Bitcoin staje się coraz trudniejsze.

Z pewnością możliwe jest prześledzenie transakcji na Bitcoinie (BTC). Eksploratory Bitcoin umożliwiają mapowanie aktywności na łańcuchu bloków Bitcoina. Dzięki tej przejrzystości transakcje są identyfikowalne i można myśleć o blockchainie jako o rodzaju otwartej bazy danych transakcji na Bitcoinie.

Inne kryptowaluty, takie jak Etherum (ETH) i Solana (SOL), również mają własne eksploratory blockchain o nazwie Etherscan i SolScan. We wszystkich tych eksploratorach można znaleźć informacje o transakcjach na blockchainie, takie jak ilość wysłanego krypto i adresy zaangażowane w transakcję. Pomimo przejrzystości blockchaina, wiele osób uważa, że ​​nadal możesz anonimowo dokonywać transakcji na Bitcoinie.

Jednak coraz więcej krajów wdraża zasady Know Your Customer (KYC), które wymagają ujawnienia swojej tożsamości na scentralizowanych platformach transakcyjnych. Ujawniając swoją tożsamość, rządowi znacznie łatwiej jest odkryć, jakie transakcje przeprowadziłeś i zobaczyć, co znajduje się w twoim portfelu Bitcoina.

Aby móc handlować na giełdzie centralnej, dane osobowe będą musiały zostać dostarczone do giełdy. Adresy Bitcoina można zatem powiązać z danymi osobowymi. Ponieważ dane poprzednich transakcji na Bitcoinie nie są usuwane, zawsze można wyświetlić stare transakcje.

2. Co sprawia, że ​​Bitcoin jest identyfikowalny?

Transakcje na Bitcoinie są identyfikowalne, ponieważ łańcuch bloków Bitcoina jest całkowicie przejrzysty, a każda transakcja jest publicznie przechowywana w rozproszonej księdze.

Od 2013 roku różne badania skupiały się na śledzeniu transakcji Bitcoinowych i związanych z nimi tożsamości. Chociaż możliwe jest stworzenie pewnej formy anonimowości za pomocą kryptowalut, trudno jest przesyłać transakcje całkowicie anonimowo za pośrednictwem łańcucha bloków Bitcoina. Blockchainy pozostają w pełni otwarte i dostępne dla wszystkich.

Dzięki przejrzystości blockchaina możliwe jest łatwe śledzenie przepływów pieniężnych. Jeśli znana jest tożsamość adresu portfela, dokonane transakcje można prześledzić wstecz i prześledzić w przyszłości. Wszystkie te transakcje można szczegółowo obejrzeć. W ten sposób można zobaczyć, jaka kwota została wysłana, ale także w jakim dniu i do jakiego portfela.

3. Jak śledzone są transakcje na Bitcoinie ?

Wraz z rosnącym ustawodawstwem i nadzorem, rządy mogą łatwiej śledzić nieuczciwe transakcje BTC, znajdując tożsamość kryjącą się za adresem portfela Bitcoin.

W ostatnich latach różne rządy na całym świecie przejęły miliony kryptowalut. Przestępcy dostrzegli możliwości, jakie oferuje technologia blockchain i próbowali kupować kryptowaluty, takie jak Bitcoin, tak anonimowo, jak to możliwe.

Ostatecznie nie sprawdziło się to dobrze dla wielu oszustów i można stwierdzić, że transakcje na Bitcoinie nie są w pełni anonimowe. Wydarzenia te pomogły zaostrzyć przepisy w tym obszarze i zintensyfikować poszukiwania nieuczciwych transakcji.

Podczas handlu z portfeli Bitcoina, których tożsamość nie jest znana, transakcje można szybko prześledzić, ale ustalenie tożsamości może zająć trochę czasu. Kiedy ktoś chce wymienić swoje kryptowaluty na dolary amerykańskie, już teraz o wiele łatwiej jest prześledzić tożsamość właściciela portfela i prześledzić transakcje.

4. Czy można wyszukać adres portfela Bitcoina?

Możliwe jest wyszukanie adresu portfela Bitcoin za pomocą eksploratora Bitcoina. Jednak znalezienie adresu kryptograficznego nie oznacza, że ​​znasz również tożsamość, która się za nim kryje.

Kiedy nie masz żadnych informacji identyfikujących, które są powiązane z portfelem Bitcoina, trudno jest je wyszukać. Za pomocą eksploratora łańcucha bloków łatwo jest znaleźć transakcje i adresy, ale znalezienie tożsamości kryjącej się za adresem portfela może zająć dużo czasu.

Ponieważ czyjś adres portfela nie musi być anonimowy, ale może być trudny do znalezienia, adres portfela Bitcoina jest nazywany pseudonimem, aliasem, który różni się od czyjegoś prawdziwego nazwiska. Dane nie są powiązane z tożsamością, ale nadal można prześledzić czyjąś tożsamość lub pseudonim.

5. Jakie są wyzwania związane ze śledzeniem adresu Bitcoina ?

Śledzenie transakcji na Bitcoinie może być trudne, gdy ludzie używają różnych portfeli i mikserów Bitcoina. Czynniki te zakłócają proces wyszukiwania i zajmują dużo czasu.

Pomimo tego, że użytkownikom portfela Bitcoina jest trudne przeprowadzanie transakcji całkowicie anonimowo, istnieje kilka sposobów na zbliżenie się do anonimowości. Na przykład możliwe jest użycie miksera kryptowalut.

W tym przypadku jest to mikser Bitcoina, który sprawia, że ​​śledzenie Bitcoina jest trudniejsze. Odbywa się to poprzez mieszanie transakcji BTC od różnych osób w puli, a następnie wysyłanie transakcji na zamierzone adresy.

Dodatkowo ETS mogą być również bardzo trudne do monitorowania. Jeśli ktoś nie chce, aby jego działania w sieci Bitcoina były identyfikowalne, możliwe jest stworzenie swego rodzaju zasłony dymnej. Tworząc wiele portfeli kryptograficznych i przeprowadzając różne transakcje między tymi portfelami, każdemu może być trudniej śledzić transakcje i portfele.

Oba wyzwania same w sobie są trudne, ale ich połączenie może znacznie utrudnić śledzenie adresów Bitcoina. Śledzenie transakcji i portfeli zajmie ogromną ilość czasu i energii.

6. Czy można mieć anonimowy portfel Bitcoina ?

Istnieją anonimowe portfele Bitcoin, ale należy zachować ostrożność podczas ich obsługi. Możesz ujawnić swoją tożsamość, co jest sprzeczne z przeznaczeniem portfela.

Z pewnością możliwe jest posiadanie anonimowego portfela Bitcoina. Jednak sam portfel nie wystarczy, aby zapewnić tę anonimowość. Kiedy ktoś dokonuje kilku transakcji, tożsamość może być powiązana z portfelem, gdzie te informacje są znane. Ze względu na zaostrzone zasady KYC dla giełd coraz większym wyzwaniem wydaje się przeprowadzanie transakcji w całkowicie anonimowy sposób.

Niemniej jednak istnieją portfele Bitcoin, które pozwalają działać całkowicie anonimowo. Przykładem tego jest portfel Electrum, który można również zintegrować z portfelem sprzętowym. Przed podjęciem decyzji o użyciu anonimowego portfela warto najpierw zastanowić się, w jaki sposób Bitcoin dostanie się do tego portfela. Kiedy BTC jest wysyłane z wymiany z KYC, anonimowość znika.

7. Czy powinienem udostępnić swój adres Bitcoin publicznie?

Udostępnianie kluczy publicznych nie stanowi problemu, ale upewnij się, że klucz prywatny nie może zostać znaleziony przez osoby trzecie. Transakcje można wysyłać do klucza publicznego, który jest całkowicie bezpieczny.

Publiczne udostępnianie adresu BitcoinA jest bezpieczne. W ten sposób można bezpiecznie dokonywać darowizn lub wpłat. Żadnych kryptowalut nie można ukraść za pośrednictwem adresu publicznego. Jedynym sposobem, w jaki można ukraść krypto, jest zdobycie kluczy prywatnych.

Portfele Bitcoin zawsze odróżniają klucze publiczne od kluczy prywatnych. Klucz publiczny można porównać do Twojego adresu e-mail. Każdy może wysyłać do niego e-maile, ale tylko właściciel adresu e-mail może je czytać. W przypadku adresu kryptowaluty nie jest inaczej, ponieważ inni mogą używać tego adresu do wysyłania kryptowalut, a właściciel adresu jest jedyną osobą, która może korzystać z zasobu cyfrowego.

Klucz prywatny to hasło dostępu do portfela. Ważne jest, aby ten unikalny kod był przechowywany w miejscu offline, gdzie nikt nie ma do niego dostępu. Udostępnianie innym osobom danych osobowych, takich jak klucze prywatne i hasło do portfela, może spowodować opróżnienie danego portfela. Dlatego udostępniaj klucz publiczny tylko w razie potrzeby, a pozostałe kody przechowuj w bezpiecznym miejscu.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx