Czy następnym przystankiem dla Bitcoina jest 100000 $ ?

6 029

Czy po tym jak Bitcoin osiągnie dno następnym przystankiem jest 100 000 $ ?

Po ustabilizowaniu się kursu powyżej 20 000 USD pod koniec lata, Bitcoin wygląda na gotowego do zrobienia następnego kroku, ponieważ rynki koncentrują się na regulacjach, przyjęciu instytucjonalnym i kolejnym halvingu. Taką opinię wyraża 3iQ, który jest pierwszym regulowanym funduszem inwestycyjnym aktywów cyfrowych w Kanadzie.

Chociaż Bitcoin został złapany w ryzyko zarażenia niestabilną przestrzenią DeFi, spadając z rekordowego poziomu 60 000 USD w zeszłym roku do poniżej 18 000 USD tego lata, największa kryptowaluta na świecie jest obecnie w obrocie nieco poniżej 24 000 USD. I wielu analityków i uczestników rynku zaczyna zgadzać się, że cena Bitcoina jest niska.

„Normalna korekta każdego aktywa wzrostowego lub ryzykownego to 50% zniesienia. Najpierw widzieliśmy, jak Bitcoin zmienił się z 60 tys. do 30 tys. Następnie wystąpiła wyprzedaż z 30 tys. USD do poniżej 20 tys. powiedział Mark Connors na konferencji Blockchain Futurist Conference w Toronto.

W przyszłości czas, jaki Bitcoin może pozostawać poniżej 20 000 dolarów, będzie bardzo ograniczony, dodał szef badań 3iQ, Mark Connors.

„Nie mogę zagwarantować, że nigdy więcej nie osiągnie 20 tys. USD, ale powiem wam, że w przyszłym roku czas, w którym ewentualnie będzie poniżej 20 tys. USD, będzie krótszy niż 2,5% przypadków” – Connors powiedział.

A to z powodów, dla których Bitcoin spadł na pierwszym miejscu.

„To był błąd. To była nieudana instalacja wodno-kanalizacyjna. To nie był protokół. I był techniczny powód, dla którego to się tutaj znalazł. Czy sugerujemy, że obecne poziomy są dobrym punktem wyjścia?
Na 100%” – powiedział.

Rok temu Pye przewidywał, że Bitcoin osiągnie 100 000 USD w 2023 roku, a następnie prawdopodobnie nawet 1 milion USD w tej dekadzie. Pye wyjaśnił, że ten szacunek ceny opierał się na przeszłych i przyszłych halvingach.

Od tego czasu perspektywy cenowe Pye’a niewiele się zmieniły.

„Te czynniki były oparte na tym, co nazywamy analizą „stock-to-flow”, którą cytowaliśmy. „Stock-to-flow” ocenia niedobór niektórych aktywów, takich jak złoto i Bitcoin – powiedział.

„Złoto rośnie w tempie 4% rocznie. Bitcoin teraz rośnie w tempie 2% rocznie, a za dwa lata będzie rósł o 1% rocznie. Tak więc stopa inflacji Bitcoina w stosunku do złota staje się coraz bardziej atrakcyjna, to magazyn bogactwa”.

Przechodząc do następnego halvingu Bitcoina, zobaczymy powrót FOMO, a ludzie będą chcieli wrócić, aby uniknąć przegapienia następnego rajdu, dodał Pye.

W przeszłości skończona podaż Bitcoina i proces zmniejszania o połowę umożliwiły ogromne wzrosty cen. Halving Bitcoina ma miejsce co cztery lata i wtedy nagroda za wydobycie Bitcoinów spada o połowę, co również obniża tempo, w jakim nowe Bitcoiny wchodzą do obiegu. Ostatni halving Bitcoina miał miejsce w maju 2020 r. A kolejny zaplanowany jest na maj 2024 r.

Co więcej, ze względu na wykładniczy wzrost Bitcoina, jego potencjał cenowy wciąż jest pomijany. Connors zauważył, że podobnie było z telewizorami, internetem i mediami społecznościowymi.

„Czy Bitcoin może osiągnąć 100 tys. dolarów? To niska ocena w przypadku przyjęcia technologii, która jest odpowiedzią na deprecjonowanie fiat”.

Czy Fed jest problemem dla Bitcoina?

Gdy rynki wyzerowały się na agresywnej ścieżce zacieśniania, którą Rezerwa Federalna obiera w walce z inflacją, Connors powiedział, że nadchodzące podwyżki stóp będą miały ograniczony wpływ na Bitcoin jesienią i zimą.

„Obciążenie zadłużeniem jest obecnie na poziomie II wojny światowej. Ludzie narzekają, że podnoszą stopy, jak Volcker w latach 70. Ale Volcker miał 30% stosunek długu do PKB. Miał wybieg, ponieważ wpływ na gospodarkę był minimalny. W tej chwili Fed może podnieść stopy procentowe do 4%. Ale my nie pójdziemy wyżej. Kolejne trzy posiedzenia Fed to szum propagandowy” – zauważył Connors.

Regulacje i wszelkie wiadomości z Kongresu, Commodity Futures Trading Commission (CFTC) oraz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) będą miały większy wpływ na Bitcoina.

„Wrześniowe spotkanie, na którym nam zależy, to spotkanie z gabinetem. Grupa robocza prezydenta – oto nasz plan dotyczący regulacji, aby instytucje mogły zaangażować się w krypto. To spotkanie, na którym mi zależy” – powiedział .

Stany Zjednoczone i Kanada znajdują się na dwóch bardzo różnych ścieżkach regulacyjnych. Kanada pozostaje w tyle pod względem regulacji przepływów pieniężnych na giełdach i powiernictwie. Ale Kanada wygrała bitwę dotyczącą spotów ETF na Bitcoina i Etherum.

W Stanach Zjednoczonych, dodał Connors, CFTC ma mieć większy nadzór nad kryptowalutami, które postrzegają Bitcoina i Ethereum jako towary. Ostrzegł jednak, że w Waszyngtonie może to być walka na noże o fundusze.

CFTC jest również przyzwyczajona do posiadania rynków 24-godzinnych. Są w lepszym miejscu do monitorowania kryptowalut. Ale CFTC jest ułamkiem wielkości SEC, więc uzyska więcej finansowania, jeśli tak się stanie . Tam będzie walka o fundusze. To będzie walka na noże w DC”, opisał Connors.

3iQ jest jedną z pierwszych na świecie firm, które uruchomiły ETFy Bitcoin i Etherum we współpracy z CoinShares w 2021 roku.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze