Czy kryptowaluty przyciągną turystów to Tajlandii?

2 067

Tajlandia chce walczyć o turystów, którzy oczekują czegoś więcej niż egzotyczna kuchnia, piękne widoki, tajskie masaże i inne atrakcje.

Odpowiedzialny za turystykę gubernator Yuthasak Supasorn uważa, że jeżeli Tajlandia chce odzyskać przychody na poziomie tych sprzed pandemii, musi przyciągnąć osoby korzystające z kryptowalut.

Płacenie kryptowalutami w Tajlandii

Wprowadzenie płatności z wykorzystaniem kryptowalut ma być jednym ze sposobów na to, aby pomóc branży turystycznej, która w ostatnim roku mocno ucierpiała przez liczne ograniczenia związane z pandemią. Według Urzędu Turystyki Tajlandii kraj musi zacząć akceptować cyfrowe waluty i zadbać o to, aby korzystanie z kryptowalut było intuicyjne.

Tajlandia potrzebuje kryptowalut, Tima Cooka i… Russella Crowe’a

Yuthasak Supasorn potwierdził to w rozmowie Bloombergiem: jeżeli Tajlandia chce odzyskać około 80% swoich przychodów z turystyki sprzed pandemii w 2023 roku, to uwzględniając spadek liczby turystów o połowę w porównaniu do 2019 r., należy zainteresować Tajlandią takie osoby jak Russell Crowe lub posiadaczy kryptowalut typu Tim Cook.

„If Thailand is looking to recover about 80% of its pre-pandemic tourism revenue in 2023 but with half the number of foreign tourist arrivals we saw in 2019, we can achieve that by getting someone like Russell Crowe or a crypto holder like Tim Cook to travel here”.

Gubernator podkreślił, że turyści będą chętnie korzystali ze swoich kryptowalut, o ile tylko nie będą musieli wymieniać ich na fiaty i martwić się o podatki.

„If can use their currencies here without having to exchange it, or be faced with government taxes, then it would create convenience for them”.

Cyfrowa waluta Tajlandii

W przyszłym roku ma powstać specjalna jednostka, której zadaniem będzie przeanalizowanie rynku i możliwości wyemitowania własnego portfela oraz monety. Miałoby to pomóc w rozwoju ekosystemu turystycznego związanego z cyfrowymi walutami. Na razie prowadzone są rozmowy, w których uczestniczą między innymi przedstawiciele Banku Tajlandii i tajlandzkiej giełdy kryptowalutowej Bitkub Online Co (co ciekawe akcjonariuszem większościowym jest w tym przypadku Siam Commercial Bank, który jest najstarszym bankiem komercyjnym w Tajlandii).

Co sądzisz o wykorzystaniu kryptowalut do uatrakcyjnienia oferty turystycznej? Czy możliwość płacenia kryptowalutami ma dla ciebie znaczenie podczas planowania wakacji?

Komentarze