Czy Bitcoin osiągnął dno ?

Traderzy uważają, że Bitcoin osiągnął dno, ale wskaźniki on-chain wskazują na możliwą jeszcze jedną wyprzedaż.

Cena BTC krąży wokół niskiej strefy 30 000 USD, kusząc traderów, by uwierzyli, że to jest już dno, ale dane z Glassnode ostrzegają przed kolejną ostateczną wyprzedażą.

Euforia na rynku hossy doprowadziła ceny do nowych maksimów w 2021 r., ustąpiła jednak miejsca załamaniu, którego doświadczają posiadacze Bitcoinów (BTC) od 1 stycznia 2021 r.

Dane z Glassnode pokazują, że ci kupujący „są teraz pod kreską”, a rynek szykuje się na ostateczną kapitulację.

Jak widać na powyższym rysunku, NUPL, miara, która jest miarą całkowitego niezrealizowanego zysku i straty sieci jako proporcji kapitalizacji rynkowej, wskazuje, że „mniej niż 25% kapitalizacji rynkowej jest utrzymywane w zysku, ”, która „przypomina strukturę rynku odpowiadającą fazom przed kapitulacją na poprzednich rynkach bessy”.

W oparciu o poprzednie wydarzenia związane z kapitulacją, gdyby podobny ruch miał miejsce na obecnych poziomach, cena Bitcoina może spaść do przedziału od 20 560 do 25 700 USD w „scenariuszu kapitulacji na pełną skalę”.

Rynek szuka dna

Ponieważ rynek kryptograficzny wyraźnie handluje na terytorium bessy, pytanie, które zadaje sobie pytanie, brzmi „gdzie jest dno?”

Jedną z miar, która może pomóc w ustaleniu możliwych wskazówek, jest wielokrotność Mayera, oscylator śledzący stosunek ceny do 200-dniowej średniej ruchomej.

Na poprzednich rynkach bessy „warunki wyprzedaży lub niedoszacowania zbiegły się z wielokrotnością Mayera mieszczącą się w przedziale 0,6–0,8” według Glassnode i jest to dokładnie przedział, w którym obecnie znajduje się Bitcoin.

W oparciu o akcję cenową z poprzednich rynków bessy, ostatni zakres handlowy Bitcoina między 25 200 a 33 700 USD pokrywa się z fazą B poprzednich cykli bessy i może oznaczać najniższy poziom BTC w bieżącym cyklu.

Model ceny zrealizowanej Bitcoina oferuje również wgląd w to, jaka może być potencjalna dolna cena Bitcoina, przy czym bieżący odczyt dostarczony przez dostawcę danych Bitcoin LookIntoBitcoin sugeruje, że zrealizowana cena dla BTC wynosi 23 601 USD na dzień 5 czerwca.

Połączenie tych dwóch wskaźników sugeruje, że najniższy poziom BTC może wystąpić w przedziale od 23 600 do 25 200 USD.

Posiadacz krótkoterminowy i kapitulacja górników

Sprzedaż w obecnych warunkach rynkowych została w dużej mierze zdominowana przez krótkoterminowych hodlerów, podobnie jak podczas dwóch poprzednich długich rynków bessy, gdzie długoterminowi posiadacze posiadali ponad 90% zysku na rynku.

Niedawny spadek ceny Bitcoina poniżej 30 000 USD spowodował wzrost procentu podaży w zysku powyżej 90% dla posiadaczy długoterminowych, co sugeruje, że posiadacze krótkoterminowi „w zasadzie osiągnęli prawie szczytowy próg bólu”.

Według Glassnode, w ostatnich miesiącach górnicy byli również sprzedawcami netto, ponieważ spadek BTC ograniczył rentowność górników, powodując „zmniejszenie łącznego salda górników o od 5 tys. do 8 tys. BTC miesięcznie”.

Jeśli od tego momentu cena BTC nadal będzie spadać, potencjał wzrostu kapitulacji górników nie jest wykluczony, co pokazał w przeszłości mnożnik Puell, czyli stosunek wartości dziennej emisji bitcoina do 365.

Dane historyczne pokazują, że wskaźnik spadł do strefy poniżej 0,5 w późnych fazach poprzednich okresów bessy, co jeszcze nie nastąpiło w bieżącym cyklu. W oparciu o obecne warunki rynkowe, spadek ceny BTC o dodatkowe 10% może doprowadzić do ostatecznej kapitulacji górników, która przypominałaby spadek cen i sprzedaż obserwowaną na szczycie poprzednich rynków bessy.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx