Czeski bank otwiera się na Bitcoina

źródło: pixabay.com
3 046

Expobank CZ, bank działający w Czechach, ogłosił, iż będzie świadczyć usługi kryptowalutowe swoim klientom. Bank nazwał nowy projekt jako „Neo” i zezwala klientom handlować kryptowalutami, inwestować w startupy i kupować metale szlachetne z użyciem konta bankowego. W rezultacie bank nawiązał nowe partnerstwo z WBTCB (World Bitcoin Business), firmą ubezpieczeniową Allianz, platformą crowdfundingową Fundlift oraz czeską mennicą.

Dzięki współpracy z World Bitcoin Business (firma świadcząca usługi płatnicze w BTC), bank umożliwi transakcje w BTC i szeroki dostęp do możliwości inwestycyjnych w zakresie finansowania za pośrednictwem Fundlift, największej platformy finansowania projektów w Czechach. Dzięki temu, system NEO pozwali zarządzać pełnym życiem finansowym z jednego miejsca, dzięki współpracy z partnerami z różnych obszarów usług finansowych. Expobank CZ utworzył powyższy projekt dla wszczęcia pierwszego etapu trwającej obecnie transformacji cyfrowej. Znacząco zwiększa to zakres innowacyjnych usług w stosunku do klientów instytucjonalnych.

„Tradycyjny bank Expobank CZ  zaczął oferować handel Bitcoinem bezpośrednio w bankowości internetowej! Klienci mogą kupować i sprzedawać bitcoiny bezpośrednio na koncie bankowym. Jesteśmy dumni z tego, że możemy świadczyć usługi i być częścią nowej ery bankowości!” – Wbtcb napisało w komunikacie na swojej stronie internetowej

Bitcoin
źródło: pixabay.com

Kryptowalutowy projekt banku to odpowiedź na zmieniające się potrzeby konsumentów, którzy wymagają w pełni zdigitalizowanych usług od banków, wraz z produktami finansowymi i innymi możliwościami, aby zarządzać swoim portfelem w innowacyjny i szybszy sposób.

Bitcoin u naszych południowych sąsiadów

Płatności z użyciem Bitcoina wykorzystuje szereg różnych firm w Republice Czeskiej. W zeszłym roku największy internetowy sklep internetowy w kraju, Alza.cz, zaczął akceptować Bitcoina na swojej platformie handlowej. Dziś Alza jest największym sklepem internetowym w Czechach i na Słowacji, osiągając obroty w wysokości 643 milionów euro w 2016 roku. Ponadto, Alza od lutego br. wprowadziła akceptację w Litecoinach. Sklep zdecydował się na uruchomienie bramki dla Litecoina, z racji szybszych transakcji i niższych opłat. Płatności z użyciem kryptowalut są używane  w dużej mierze do zakupu sprzętu do wydobywania kryptowalut.

Co sądzicie o działaniach czeskiego Expobank? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze