Cristiano Ronaldo podpisuje umowę z Binance. Chodzi o NTF i Web3

, PORTUGAL - JUNE 9: Cristiano Ronaldo of Portugal during the UEFA Nations league match between Portugal v Czech Republic at the Estadio Jose Alvalade on June 9, 2022 (Photo by David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)

Legenda piłki nożnej, Cristiano Ronaldo, podpisał dziś umowę dotyczącą wieloletniego partnerstwa z największą giełdą kryptowalutową, Binance. Celem współpracy ma być „wprowadzenie jak największej ilości piłkarskich fanów do ekosystemu Web3 poprzez kampanię NFT o globalnym zasięgu”. Zgodnie z umową, grający obecnie w Manchesterze United Ronaldo, ma stworzyć wraz z Binance serię NFT. Pierwsze z nich trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Portugalczyk poinformował o całym zajściu na swoim Twitterze. Dodał, że jest dumny z umowy, a „pomysł dostarczenia nowych doświadczeń fanom dzięki NFT jest czymś, w czym chce wziąć udział”.

To nie pierwszy raz, gdy Cristiano ma styczność z rynkiem kryptowalut. Pamiętamy, że jeszcze w marcu gdy wciąż był piłkarzem Juventusu Turyn, otrzymywał tokeny klubu Juventus Fan Token (JUV) w ramach nagrody za każdą strzeloną bramkę.

Ronaldo wyraził także swój entuzjazm związany z faktem, że fani będą mogli wkrótce odebrać swoje pierwsze NFT i jest przekonany, że będą nimi zachwyceni.

„Relacje z fanami są dla mnie niezwykle ważne, dlatego pomysł dostarczenia bezprecedensowych doświadczeń dzięki platformie NTF jest czymś, czego częścią zawsze chciałem być” – mówił.

Oprócz samego Cristiano, o fakcie rozpoczęcia partnerstwa pisał także CEO Binance, Changpeng Zhao (CZ). Wyraził swoje podekscytowanie i chwalił piłkarza zarówno za jego fenomenalne osiągnięcia sportowe, jak i to, że Ronaldo dawno „wykroczył poza sport i stał się ikoną także w innych branżach”.

https://twitter.com/cz_binance/status/1539972514427719680

CZ przyznał także, że jest dumny z tego, iż Binance daje fanom nowe możliwości zaangażowania się w kontakt ze swoim idolem.

CEO Binance wypowiedział się też wcześniej o obecnej, nieciekawej sytuacji na rynku. To trzecia krypto zima w jego prywatnej, kryptowalutowej karierze natomiast druga, od kiedy przewodzi giełdzie Binance. CZ uważa, że jego zespół doskonale wie jak przetrwać bessę i nie ma żadnych pobudek do tego, by miało się stać inaczej. Co więcej, Binance ma w planach wykorzystanie sytuacji na rynku związanej ze zwolnieniami w innych firmach, w celu pozyskania najbardziej utalentowanych pracowników.

Może Cię zainteresować:

Komentarze