Cred otwiera linię kredytową na 50 mln dolarów zabezpieczone w Ripple

źródło: pixabay.com
2 071

Cred, firma zajmująca się wydawaniem pożyczek dla posiadaczy kryptowalut ogłosiła, iż wproadzają nowe możliwośći kredytowe, zabezpieczone w Ripple. Nawiązując do oświadczenia, spółka zabezpieczyła 50 milionów dolarów w XRP. Cred akceptuje kryptowaluty BTC, ETH, XRP jako zabezpieczenie pobranej pożyczki. Gdy pożyczkobiorca spłaci należne środki, odzyska swoje założone kryptowaluty. Dzięki temu,  posiadacze XRP mogą zaciągnąć pożyczkę na poziomie jednocyfrowych stóp procentowych.

„Cred z powodzeniem buduje nową generację produktów pożyczkowych, a uznanie XRP za klasę aktywów jest dla nas bardzo ważne” – napisał Mike Arrington, dyrektor w Arrington XRP Capital

Cred to zdecentralizowana platforma kredytowa, która ma za zadanie ułatwiać dostęp do pobierania kredytów w dowolnym miejscu i czasie. Firma została założona przez byłych pracowników technologii finansowych w PayPal. Głównym celem Cred jest wykorzystanie możliwości blockchainu, aby wszyscy zainteresowani mogli czerpać korzyści z tanich produktów kredytowych. Firma posiada również własny token LBA i jest on dostępny w ponad 180 krajach na całym świecie.

Kryptowalut
źródło: pexels.com

Platforma Cred koncentruje się na mechanizmie oceny ryzyka podwójnego kredytu, który uwzględnia zarówno zdolność kredytową zabezpieczonego zastawu, jak i indywidualne informacje kredytowe pożyczkobiorcy. Pożyczkobiorcy mogą zastawiać wszelkie krypto-aktywa jako zabezpieczenie i otrzymywać pożyczki w określonych przez siebie aktywach”

Jednym z powodów, dla których firma jest tak znącząca, było to, że dzięki wielu udogodnieniom udało się zabezpieczyć 300 milionów dolarów kredytu w środowisku kryptowalut. Oznacza to, że ​​firma posiada ponad trzy razy więcej środków niż reszta branży pożyczkowej związanej z kryptowalutami.

Ripple

Ripple to kryptowaluta oparta na idei szybkiego transferu środków w obrocie międzynarodowym. Jest on łącznikiem między bankami, korporacjami oraz giełdami w kwestii przelewów globalnych. Projekt jest realizowany od roku 2012, chociaż początki idei zaczęły się już w 2004 roku a w ostatnich latach przybyło do grupy partnerów wiele podmiotów. Głównym zadaniem jest wsparcie instytucji finansowych na całym świecie w szybkich i tanich przelewach środków pieniężnych na rynku międzynarodowym. Należy również zaznaczyć, iż kryptowaluta nie jest możliwa do kopania, a większość tokenów (70%) należy do Ripple labs. Posiada protokół rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym (RTGS) oraz charakter rozproszony a nie zdecentralizowany.

Coraz więcej znanych osób i specjalistów ze środowiska walut wirtualnych porusza kontrowersyjny temat, czy Ripple (XRP) tak naprawdę jest kryptowalutą, a może tylko cyfrowym zamiennikiem walut fiducjarnych? Jak stwierdził prezes Elvis Investment, Anatoly Castella, scentralizowany protokół Ripple może mieć znacznie większy wpływ na wydajność tokena, zarówno teraz, jak i na dłuższą metę.

Co sądzicie o coraz szerszej adopcji Ripple? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze