Coraz mniej nowych bankomatów BTC ATM a długoterminowi hodlerzy zaczęli dystrybucję BTC

Instalacje bankomatów (bitomatów) Bitcoin ATM rekordowo niskie – w maju największy spadek od 2019 ale niepokojące jest to, że długoterminowi hodlerzy Bitcoina rozpoczynają „dystrybucję”, która poprzedziła dołki cenowe BTC.

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy od stycznia nastąpił spadek instalacji bankomatów Bitcoin ATM.

Instalacje bitomatów Bitcoina (BTC) na całym świecie odnotowały gwałtowny spadek w ciągu roku 2022, przy czym w maju odnotowano zaledwie 202 nowych bankomatów BTC.

Jednak dane z Coin ATM Radar ujawniają wyraźny powrót liczby instalacji w czerwcu gdzie na świecie zainstalowano już 817 bankomatów Bitcoinowych — w ciągu zaledwie pierwszych pięciu dni.

Niektóre z kluczowych czynników przyczyniających się do spowolnienia instalacji krypto bankomatów obejmują napięcia geopolityczne na całym świecie, niejasne lub antykryptograficzne przepisy, nasycenie rynku i wpływ na biznes z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

Dane Coin ATM Radar potwierdzają, że w Stanach Zjednoczonych znajduje się 87,9% wszystkich 37 826 krypto bankomatów na całym świecie. Europa, jako kontynent, posiada sieć 1419 bankomatów — co stanowi 3,8% światowych instalacji bankomatów.

Producent krypto bankomatów Genesis Coin utrzymuje swoją pozycję lidera pod względem udziału w rynku, stanowiąc 41% wszystkich operacyjnych bankomatów kryptograficznych na całym świecie. Inni producenci o znaczącym udziale w rynku to General Bytes (21,6%), BitAccess (16%), Coinsource (5,4%) i Bitstop (4,7%).

Podczas gdy rzeczywiste wyzwania mogą mieć chwilowy wpływ na fizyczną ekspansję Bitcoina za pośrednictwem bankomatów, w istocie sieć Bitcoina nadal przewyższa poprzednie rekordy w zabezpieczaniu, decentralizacji i przyspieszaniu sieci peer-to-peer (P2P).

Długoterminowi hodlerzy Bitcoin rozpoczęli „dystrybucję”, która poprzedziła dołki cenowe BTC

Niedźwiedzie cele cenowe na BTC wciąż rosną w związku z obawami o rozpoczętą „dystrybucję” przez posiadaczy długoterminowych.

Bitcoin (BTC) pozostawał w wąskim przedziale 4 czerwca, ponieważ utrzymywały się żądania inwestorów dotyczące nowego dołka makro.

Posiadacze długoterminowi rozpoczynają „dystrybucję”

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że BTC/USD utknął między 29 000 a 30 000 USD w weekend.

Para zdołała ożywić się do prawie 31 000 dolarów poprzedniego dnia, ale ostatnia sesja giełdowa na Wall Street w tym tygodniu przyniosła straty bykom.

Ponieważ rynki „poza godzinami pracy” zanotowały niewielkie wolumeny, ale niewielką zmienność, oczy były skierowane na potencjalny kierunek tego, co byłoby nieuniknionym wybiciem.

„Tygodniowy wykres na Bitcoin wygląda przerażająco, więc kontynuacja trendu pozostaje. Myślę, że skonsolidujemy trochę dłużej w tym przedziale, zanim w końcu spadniemy” – ogłosił tego dnia Crypto Tony w części serii tweetów.

W kolejnym wpisie powtórzono cel w wysokości od 22 000 do 24 000 USD dla Bitcoina.

„Oczekuję kolejnego spadku do 24 000 – 22000 USD, ale oczywiście dystrybucja wymaga czasu. Więc możemy krążyć wokół tych stref wsparcia jeszcze przed jakimikolwiek spadkami” – czytamy.

Inni planowali jak najlepiej wykorzystać nadchodzącą słabość, w tym popularne konto na Twitterze Cryptotoad, które ogłosiło strategię akumulacji do 27 000 USD i poniżej, co byłoby „swing low” dla BTC/USD.

https://twitter.com/Mesawine1/status/1533115914891190272?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1533115914891190272%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fcbdcs-can-kill-private-crypto-india-s-rbi-deputy-governor-to-imf

Inni inwestorzy z zainteresowaniem spoglądają na niższe dołki dla Bitcoina, od analityków sieciowych po znanych ekspertów, takich jak były dyrektor generalny BitMEX, Arthur Hayes.

Oliwy do ognia dolały dane z sieciowej platformy analitycznej CryptoQuant, która zasygnalizowała, że ​​długoterminowi posiadacze zaczęli pozbywać się swoich zapasów w klasycznym bessie.

„Rozpoczęła się faza długoterminowej kapitulacji posiadaczy”, podsumował współpracujący z nią analityk Edris w jednej z aktualizacji rynkowych QuickTake, która została opublikowana 3 czerwca.

Komentując wykres wskaźnika zysku wydatkowego (SOPR) posiadaczy długoterminowych, Edris dokonał porównań z warunkami, które poprzedzały dna w historii Bitcoina. Obejmowały one bessy z 2014 i 2018 r., a także krach związany z COVID w 19 z marca 2020 r.

„Obecnie długoterminowi posiadacze wchodzą w fazę kapitulacji i sprzedają ze stratą, co wskazuje, że rozpoczęła się faza inteligentnej akumulacji pieniędzy, a najbliższe miesiące będą świetną okazją do długoterminowego inwestowania na rynku”.

Zauważył, że taka kapitulacja „zazwyczaj oznacza wieloletnie dno”.

Giełdy wciąż obserwują duże zakupy BTC

Wskazuje, że niektórzy już kupowali dołek, tymczasem dane giełdowe pokazały, że odpływy w ostatnich dniach wyraźnie przewyższały napływy.

Według firmy analitycznej Glassnode 3 czerwca przepływy netto z głównych giełd wyniosły -23 286 BTC, najwięcej od 14 maja.

Omawiając długoterminowe zachowania posiadaczy na początku tygodnia w najnowszym wydaniu biuletynu „The Week On-Chain”, główny analityk sieci Glassnode, Checkmate, dodatkowo nakreślił klasy inwestorów obecnie najmniej zainteresowanych sprzedażą.

W szczególności ci, którzy kupili w pobliżu rekordowych szczytów z listopada 2021 r., „wydają się być stosunkowo niewrażliwi na ceny”, napisał, dodając, że profil inwestora coraz częściej składa się z takich upartych hodlerów.

„Pomimo ciągłych spadków cen i poważnej likwidacji spotów w wysokości 80 000 BTC, nadal nie chcą wypuszczać swoich monet” – dodał.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze