Coinbase zwolni kolejnych 950 osób

1 937

Coinbase przygotowuje się do zmniejszenia liczby pracowników po raz trzeci od zeszłego roku. Giełda kryptowalut zapowiedziała, że ​​w ramach restrukturyzacji zwolni kolejne osoby.

Giełda kryptowalut Coinbase Global Inc. poinformowała, że w ramach ogłoszonego dziś planu restrukturyzacji zwolni około 950 osób. Firma związana ze światem wirtualnych aktywów tym krokiem zredukuje zatrudnienie po raz trzeci od zeszłego roku.

Akcje spółki wzrosły o 3,3 procent do 39,53 USD w obrocie przedsesyjnym. Firma podała, że ​​w ramach restrukturyzacji spodziewa się strat w wysokości od 149 do 163 milionów dolarów.

Coinbase zwolnił w czerwcu 1100 osób, czyli 18 procent swojej siły roboczej, aw listopadzie zwolnił ponad 60 zespołów ds. rekrutacji i orientacji korporacyjnej.

Rynki kryptowalut skurczyły się w zeszłym roku o ponad bilion dolarów. Powodem były oczekiwania na podwyżki stóp procentowych przez główne banki centralne i dodatkowo recesja gospodarcza. Sytuacja ta doprowadziła do bankructwa duże firmy, takie jak Voyager Digital, Three Arrows Capital i Celsius Network.

Silvergate, ogłosiło ostatnio w oświadczeniu, że sprzeda swoje aktywa ze stratą i zwolni 40 procent swoich pracowników. Według bilansu depozyty banku związane z kryptowalutami spadły o 68 procent z 11,9 miliarda dolarów do 3,8 miliarda dolarów. Akcje Silvergate notowane na nowojorskiej giełdzie również straciły 43 procent w ciągu zaledwie jednego dnia.

Broker kryptowalut i instytucja kredytowa Genesis Global Trading była kolejną firmą, która odczuła kryzys związany z aferą FTX. Genesis Global Trading, krypto broker i instytucja kredytowa udzielająca pożyczek firmie Alameda Research, która zbankrutowała wraz z FTX, ogłosiła, że ​​zdecydowała się zredukować zatrudnienie o 30 procent. Firma rzekomo przygotowywała się do ogłoszenia upadłości.

Oczekiwania wobec amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) i obawy związane z recesją powodują, że Bitcoin i Ethereum działają pod presją. Analitycy stwierdzili, że pomimo zawirowań, oczekiwania wobec Fed i obawy przed recesją zdeterminowały kierunek rynków kryptowalut.

Chociaż kryptowaluty rozpoczęły rok ogólnie z pozytywnym impetem, nie udało im się jeszcze przekroczyć krótkoterminowych poziomów oporu dla stabilnego ożywienia. Bitcoinowi udało się utrzymać wsparcie w wysokości 17 200 USD w ostatnich transakcjach, ale walczy o kontynuację ruchu w górę.

Komentarze